Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

 Kvetináč pred sadením a dnes:


OZ STRIEBORNÉ KRÍDLA bolo založené v roku 2012. V roku 2015 oslavuje tri roky svojho pôsobenia a už od 8. Júla 2015 sa mu darí byť aj oficiálnym "adoptívnym rodičom". Ako je to možné ?

Členovia OZ reagovali na výzvu zapojiť sa do projektu „ADOPTUJ SI KVETINÁČ“, ktorého organizátorom je Sociálny Prešov, o.z. a iniciátorkou Katka Koščová. Filozofiou projektu je „adopcia" mestských kvetináčov, ktoré sú zanedbané, vysadiť v nich kvety, starať sa o ne a tak si spoločne skrášliť verejný priestor, v ktorom sa denne pohybujeme, v ktorom žijeme a pracujeme.
Po vyplnení formulára a zaslaní prihlášky o adopciu, sme obratom od organizátora projektu obdržali - Rodný list, v ktorom je napísané, že OZ Strieborné krídla je adoptívnym rodičom kvetináča: Centrum 06.


9. júla 2015 sa členovia OZ Strieborné krídla s nakúpenými kvetmi a zahradníckym substrátom od firmy SADEX: p. Vierka Šoltísová, p. Zuzka Bodokiová, p. Ivanka Martalusová, p. Mária Vagaská a p. Vlado Varga vybrali na miesto, kde stojí ich "adoptívne dieťa - kvetináč". 

Po zhodnotení situácie a dohode o umiestnení nakúpených kvetov sa menovaní pustili do práce za účasti prekvapených prechádzajúcich občanov. Netrvalo to ani celú hodinku a kvetináč zrazu dostal inú tvár - bol krajší, pestrejší.
Uznanie našej práce zaznelo aj z úst pani predavačky, ktorá má svoj stánok neďaleko už NÁŠHO KVETINÁČA.

Sľubujeme, že sa o naše "dieťa" budeme vzorne starať, aby prinášal radosť nielen nám - adoptívnym rodičom, ale aj všetkým Prešovčanom.

adoptívni rodičia z OZ STRIEBORNÉ KRÍDLA
Foto: Mgr. Vladislav Varga
zverejnila: -rk-


Návšteva adoptívneho "dieťaťa"

Koncom augusta sme sa vybrali spolu s imobilnými obyvateľmi Domu Diana na sídlisko III v Prešove (časť Centrum). Našim hlavným cieľom bolo poliať kvety v kvetináči, ktorý si vybralo naše zariadenie v rámci projektu Mesta Prešov „Adoptuj si kvetináč“, do ktorého sa zapojilo aj občianske združenie „Strieborné krídla“ pri ZpS Harmóna Prešov-Cemjata.

Nakoľko niektorí obyvatelia túto časť mesta dôverne poznajú, pretože tu neďaleko žili, spolu si zaspomínali na časy, keď pravidelne navštevovali blízke trhovisko a nakupovali tu zeleninu a ovocie pre svoje rodiny. Prešli sme sa aj po trhovisku, ktoré ponúka široký sortiment kvetov,odevov a iných druhov tovaru. Keďže slniečko dosť pripekalo, zažiadalo sa nám trochu ochladiť. Dobrú službu nám v tomto smere urobili chutné kopčeky zmrzliny. A veru bolo z čoho vyberať. Malinové, kakaové, vanilkové, mango... od výmyslu sveta. Zmrzlina nám tak chutila, že si podaktorí dopriali aj dupľu. Chvíľku sme oddychovali v tunajšom „betónovom parku“, sledovali sme ruch okolo nás a poniektorí "chytali brondz". No čas bol neúprosný a my sme sa museli pomaly zberať k nášmu autu...
Naši obyvatelia tak aspoň na chvíľu mohli okúsiť všednú realitu života bežného človeka mimo zariadenia pre seniorov.

(Zdroj: http://www.zpscemjata.sk/www/index.php/item/183-navsteva-adoptivneho-dietata)
Autor: Bc. Emília Ďaďovská
Foto: Archív ZpS Harmónia, Prešov - Cemajata
zverejnila: -rk-


 

 

Návštevnosť

Spolu:245645
Včera:39
Dnes:27