Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Bezpečnosť na cestách pri školách je prvoradá!
Začal nám školský rok, ktorý nám pripomenul zvýšenú opatrnosť na cestách. Vedomí si tejto skutočnosti, sme pomáhali deťom pri ceste do školy v ich prvý školský deň na vytypovaných priechodoch pre chodcov na celom území mesta.

Samozrejme, že v tejto aktivite pokračujeme aj naďalej a to počas celého školského roka. Deťom sme sa venovali na ZŠ Májového povstania, kde sme im spríjemnili pobyt v školskom klube ukážkami služobnej kynológie a činnosti polície. Taktiež sme kolegom z Dobrovoľného hasičského zboru v Prešove pomohli pri prezentácii ich činnosti pre deti a mládež, ktorú realizovali v areáli kúpaliska na Sídlisku III. Akcia sa vydarila a sme radi, že sme mohli prispieť.

Mosty nie sú na skákanie....
O tomto nevedel muž, ktorý 14.9.2015 v popoludňajších hodinách chcel skočiť z mosta na Ul. Mukačevskej. Po telefonickom ozname a dostavení sa našej hliadky na uvedené miesto, boli kolegovia svedkami už prebiehajúcej „záchrannej akcie“ kde okoloidúci ľudia sa snažili muža vytiahnuť späť cez zábradlie mosta. Pomohli sme a muža sa podarilo vytiahnuť. Netreba pripomínať, že asistoval alkohol. Muž bol odovzdaný kolegom z rýchlej zdravotnej pomoci. Starý vtip hovorí o tom, ako sa z alkoholu dá vyspať, avšak z niektorých vecí nie. Pokus o samovraždu patrí do kategórie činnosti, z ktorých sa vyspať nedá. Ale to už je taký „smiech cez slzy“.

Nezaplatiť útratu v reštaurácii sa nevypláca.
Do krčmy bez peňez nelez! Jednoduché konštatovanie, podľa ktorého sa neriadil muž, ktorý dňa 19.9.2015 neuhradil útratu v reštauračnom zariadení v blízkosti autobusovej stanice. Na dôvažok si ešte k tomu splietol vestibul stanice s pisoárom a osobnú potrebu vykonal priamo vo vestibule. Nevedno, či útratu nezaplatil pre silné nutkanie ísť na záchod, ale isté je, že nezaplatený účet spolu s močením ho vyjde trochu drahšie, ako keby bol zaplatil.

Kamerový systém pomáha...
Mestský kamerový systém za posledné dva týždne pomohol nám a kolegom z policajného zboru pri objasňovaní piatich skutkov. Pre proces objasňovania nebudeme detailnejšie opisovať tieto skutky. Avšak sme radi, že cesta rozširovania kamerového systému je správna a kamery prispievajú k bezpečnosti občanov.

159 je tu pre Vás...
Opätovne Vám dávame do pozornosti linku tiesňového volania mestskej polície, kde môžete bezplatne kedykoľvek nahlasovať negatívne konania. Volaním nepomáhate len sebe, ale aj nám.

Vaša mestská polícia

(Zdroj: http://presov.sk/portal/?c=12&id=25042)
zverejnila: -rk-

Návštevnosť

Spolu:245650
Včera:39
Dnes:32