Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

V Prešove bude slávnostne otvorená lezecká hala. Hneď potom sa v nej uskutočnia preteky Slovenského pohára dospelých a mládeže v boulderingu

V stredu 9.3.2016 sa v prešovskom športovom areáli Lanové centrum Outdoorpark uskutoční za účasti predstaviteľov mesta slávnostné otvorenie novej haly pre lezecké a boulderingové športy. Halu postavilo občianske združenie Skalná hrana, má celkovú lezeckú plochu 350 m2 a slúžiť bude nielen na športovanie širokej verejnosti, krúžkovú činnosť detí a mládeže, ale aj tréning výkonnostných športovcov.

Nová boulderingová hala sa svojimi európskymi parametrami zaradí medzi športové priestory, v ktorých bude možné uskutočniť aj najvyššie lezecké súťaže. Následne po slávnostnom otvorení 12.3. 2016 sa v nej uskutoční v spolupráci so Slovenským horolezeckým zväzom jedno z kôl Slovenského pohára dospelých a mládeže v boulderingu. Na súťaži sa zúčastnia nielen najlepší slovenskí pretekári, ale prihlásená je aj špička z Maďarska a pretekári z Poľska a Českej republiky.
Prešov sa tak stane jedným z mála miest na Slovensku, kde sa bude môcť tento stále populárnejší spôsob aktívneho trávenia voľného času rozvíjať.

boulder plagat

Zdroj: http://www.presov.sk/portal/?c=12&id=25813#prettyPhoto
Autor: Milan Grejták
zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:245527
Včera:49
Dnes:0