Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Meskáčik pomáha...
Dennodenne sme svedkami situácii, kedy vidíme, že v doprave nie sú „dospeláci“ veľkým vzorom pre deti, napr. pri prechádzaní cez cestu, keď svieti červená.

Pritom väčšina sa tvári, ako zodpovedne učí svoje deti základným dopravným návykom. Česť výnimkám a učiteľom, ktorí sa snažia deťom vštepiť tieto návyky už v predškolskom veku a na I. stupni základných škôl. Veľakrát sme v našich príspevkoch upozorňovali na dodržiavanie povinnosti chodcov, aby tak aj naši najmenší videli, že „dospeláci“ nielen radi poučujú, ale sa tak aj správajú.

Niekoľkokrát sme sa pokúšali prostredníctvom rôznych projektov získať finančné prostriedky na zakúpenie mobilného dopravného ihriska a reflexných prvkov pre deti. Hlavne z dôvodu dopravnej prevencie v škôlkach a školách, ktoré nedisponujú statickým dopravným ihriskom.

V mesiaci február 2016 sme boli úspešný a prostredníctvom vypracovaného projektu „Meskáčik pomáha“ sme získali 7.000,. € v rámci Výzvy MV SR zo dňa 27.7.2015. Tieto finančné prostriedky budú slúžiť na zakúpenie mobilného dopravného ihriska, reflexných prvkov a iného v rámci preventívnych aktivít, ktoré vykonávame.

Po úspešnom realizovaní potrebných náležitosti, tak môžeme pomôcť najmä predškolským zariadeniam a ich pedagógom pri praktickej prezentácii základných dopravných návykov pre deti.

Sme radi, že naša snaha tak vyústila v reálnu pomoc našim najmenším.

Vaša mestská polícia

Zdroj: http://www.presov.sk/portal/?c=12&id=25829
Autor: Slavomír Pavelka, Mestská polícia v Prešove
zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:245645
Včera:39
Dnes:27