Máj je symbolickým štartom ďalšej sezóny adopcií kvetináčov, cieľom ktorej je skrášliť verejné priestranstvá v našom meste a mať čo najviac krásne rozkvitnutých kvetináčov.

Tento projekt je určený všetkým, ktorým nie je ľahostajné ich okolie a prostredie, v ktorom sa pohybujeme, žijeme. Jediné, čo je potrebné urobiť, je vybrať si kvetináč, starať sa o neho a tým prispieť k zveľadeniu mesta.

Aj tento rok budú na adopciu k dispozícii všetky zatiaľ neadoptované kvetináče v meste Prešov. Iniciátorkou tejto myšlienky bola Katka Koščová, ktorá vlani v Záhrade umenia spolu s primátorkou Andreou Turčanovou, Inge Doležalovou a Renátou Kukovou z OZ SOCIÁLNY PREŠOV a dobrovoľníkmi zasadili do prvých adoptovaných kvetináčov prvé kvietky.

Mesto Prešov aj naďalej poskytuje zeminu do kvetináčov, ktorú si je možné vyzdvihnúť v Záhradníctve Sadex. Je potrebné preukázať sa adopčným listom. Záhradníctvo Sadex poskytuje tiež 25% zľavu pri nákupe letničiek, trvaliek a okrasných krov pre tento projekt.

Všetky informácie o kvetináčoch, ktoré sú adoptované a ktoré voľné a pravidlá projektu nájdete na stránke http://www.socialnypresov.sk/adoptuj-si-kvetinac

Aj kvetináče, ktoré aktuálne nie sú v ponuke na tejto stránke je možné si adoptovať. Odporúčame záujemcom, aby si ich nafotili, foto a adresu, kde presne sa nachádzajú poslali e-mailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. a následne im bude zaslaný adopčný list.


AsK logo modre

Pravidlá II. ročníka ADOPTUJ SI KVETINÁČ v Prešove

Organizátor projektu: SOCIÁLNY PREŠOV, o.z.
Iniciátorka projektu: Katka Koščová
Projekt podporujú: Mesto Prešov a Záhradníctvo SADEX s.r.o.

Účastníkmi projektu môžu byť:
Občania mesta Prešova a blízkeho okolia, ktorí majú záujem vysadiť okrasné kvety do kvetináča v meste Prešov a následne sa o tieto vysadené kvetináče starať. Vek účastníkov a množstvo adoptovaných kvetináčov nie je určený.

Trvanie projektu:
Začiatok II. ročníka projektu: 17. máj 2016
Koniec projektu: neobmedzene

Výber kvetináčov:

  1. Zo zoznamu z priložených fotografií si vyberte voľný, tzn. „neadoptovaný“ kvetináč. (počet výberu kvetináčov neobmedzujeme).
  2. Následne vyplňte a odošlite prihlasovací formulár.
  3. Po registrácii vám bude zaslaný mail s podrobným popisom postupu (kde si vyzdvihnúť zeminu...).
  4. Pred a po výsadbe daný kvetináč odfoťte a fotografie s krátkou správou zo sadenia kvetín zašlite na mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  5. Všetky zúčastnené fotografie tam budú pravidelne zverejňované
  6. Odoslaním fotografie do databázy projektu „Adoptuj si kvetináč“ dáva autor zároveň súhlas, že jeho dielo môže byť bezodplatne reprodukované, vystavované a používané na propagačné účely projektu, ktorého organizátorom je SOCIÁLNY PREŠOV, o.z.
  7. Vylúčenie – ak o kvetináč nebude postarané, kvetináč organizátor posunie ďalej na adopciu

Technické podmienky zasielaných fotografií:
Maximálny rozmer 2592 x 1944 pixlov alebo 2592 x 1828 pixlov; farebný priestor RGB (v priestore RGB fotia všetky digitálne fotoaparáty) a formát dát .jpg (nie napríklad bmp., gif., raw. a iné).
Organizátor si vyhradzuje právo vyradiť zo súťaže fotografie, ktoré:
budú hanlivé, urážajúce a budú sa priečiť základným pravidlám etiky a princípom morálky,
nebudú mať dodržané technické parametre, nebudú súvisieť s projektom „Adoptuj si kvetináč“.

Akékoľvek porušenie daných pravidiel môže byť dôvodom vylúčenia z projektu.
Zaslaním prihlášky dáva účastník projektu, že akceptuje a súhlasí s danými pravidlami projektu.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom projektu Adoptuj si kvetináč v Prešove kontaktujte prosím:
Mgr. Renáta Kuková
e-mail:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
telefón: 0908 450 611

                        Mgr. Renáta Kuková
Koordinátorka projektu

 

Katka. Renáia a Inge
zverejnila: -rk-