Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

VESELÉ RÚŠKA projekt podporila Nadácia pre deti z grantového programu Dôvera

V posledných rokoch pribúda v nemocniciach čoraz viac detských onkologických pacientov.Ako prevenciu proti infekčným komplikáciám liečby nosia pacienti respiračné rúška. Bežne používané sú biele, sterilné rúška, ktoré automaticky vyvolávajú u detí negatívne pocity, strach z ošetrenia a všeobecne z nemocničného prostredia.

Ich alternatívou sú bavlnené veselé rúška rôznych farieb a vzorov. Popri splneniu svojej úlohy (mechanickej ochrany) pôsobia ako príjemný doplnok. Pri pohľade malých pacientov do zrkadla sa rozžiaria ich očká, odbúra sa stres. Sú ušité zo 100% bavlny, je ich možné prať a sterilizovať ako bežný textilný nemocničný materiál.

Hlavným zámerom je darovať tieto rúška malým onkologickým pacientom v nemocniciach, aby ich nosenie bolo pre nich prijateľné a tým pomáhalo k ich uzdraveniu. Darovať veselé rúška aj lekárom a sestrám na oddeleniach. Pohľad na nich s veselými rúškami je pre malých pacientov prijateľnejší.
Snažíme sa vytvoriť v nemocnici menej formálne prostredie, odbúrať strach z nemocničného prostredia, po odchode z nemocnice, aby sa deti nehanbili nosiť rúška na verejnosti.

Plánujeme ušiť 500ks rúšok, ktoré venujeme na Oddelenie detskej onkológie a hematológie v DFN Košice.

Rúška bude šiť p. Mgr. Jana Kadaňková - popka.sk, ktorá veselé rúška navrhla, prišla s myšlienkou šírenia rúšok malým pacientom a celý projekt bude spolu so SOCIÁLNYM PREŠOVOM, o.z. koordinovať.

vesele ruska letk1

loga vesele ruska 2016

 

zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:245422
Včera:25
Dnes:1