Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Galéria v Caraffovej väznici prináša počas letného obdobia výstavu autorky, ktorá sa predstaví prešovskej verejnosti prvýkrát svojou autorskou výstavou s názvom Záznamy II.

Srdečne Vás pozývame
na vernisáž výstavy Michaely Holotovej Bodnárovej
do galérie v Caraffovej väznici,
ktorá sa uskutoční 7.7. o 17.00 hod.

Zároveň si dovoľujeme upozorniť na prebiehajúcu výstavu Bienále ilustrácii Bratislava ( BIB - Grand Prix 1967 - 2015) , ktorá potrvá do konca augusta.

MichaEla Bodnárová sa narodila v Krupine v roku 1983. Je absolventkou Akadémie umení v Banskej Bystrici, kde študovala v Ateliéri súčasnej maľby Prof. Františka Hodonského, akad. mal.(2006 ­ 2012), v roku 2011 absolvovala letný semester v Ateliéri maľby II. u doc. Daniela Balabána, akad. mal. Na Fakulte umění Ostravské univerzite v Ostravě, v roku 2012 zimný semester ­ pracovná stáž v Ateliéri malby I. u Mgr. Františka Kowolowského na Fakulte umění Ostravské univerzite v Ostrave.

Autorská výstava v galérii Caraffova väznica v Prešove - Záznamy II – je prierezom tvorby mladej ešte hľadajúcej sa autorky, ktorá prezentuje svoju tvorbu od pestrofarebných záznamov prírodných scenérií ­ kvetov až po subjektívne výpovede ­ záznamy odhaľujúce vnútorné prežívanie autorky, jej psychoponor, záznamy duše ­ zaznamenávané predovšetkým prostredníctvom autorkinho zväčša zastretého aj keď hlbokého pohľadu. Autoportrét predstavuje spôsob, ktorým autorka hľadá ten správny výraz. Farebnosť ustupuje tmavým ponurým až monochrónnym výberom farieb, vďaka ktorým sa ponára do abstraktného prežívania skutočnosti. Napriek úzkemu tematickému okruhu autorka vyjadruje mnohé odtiene duševných stavov. Vo svojej aktuálnej tvorbe predstavuje cyklus malieb, ktoré je možné vnímať ako osobnú výpoveď zameranú na skúmanie medziľudských vzťahov. Prostredníctvom veľkých formátov zaznamenáva svoje postrehy o okolitom svete, ktoré napriek svojej ,,chudobnej“ farebnosti prinášajú hlbokú emóciu. Jej tvorba pôsobí žensky úprimne, nežne aj vášnivo – otvorene a tajomne zároveň.

Autorka poslednom období experimentuje v oblasti technologického spracovania. Medzi jej výstupmi sa neobjavuje už iba maľba olejom, akrylom, či enkaustika, pribudli aj sieťotlače a experimenty s technikou, napríklad využitím skenovania. Rovnako sa nadchla aj prepájaním maľby s inou materiálovou tvorbou, používala kovový drôt, či pletivo. Využitie neobvyklého podkladu ale i nových materiálov v tvorbe jej poskytli aj nový pohľad na svoj vlastný portrét.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 7.7. o 17.00 v galérii Caraffova väznica, výstava potrvá do konca júla. Ako hudobný hosť sa počas vernisáže predstaví speváčka Petra Magdová.

Ďakujeme Vám za Vašu priazeň a prajeme pekné leto.
zaznamyII 07 2016

Autor: PhDr. Janette Langová,
PKO Prešov, galéria Caraffova väznica
zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:245613
Včera:52
Dnes:34