Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Základná organizácia Zväzu diabetikov Slovenska v Prešove a Mesto Prešov pri príležitosti 25. výročia založenia prešovskej základnej organizácie, pozývajú diabetikov a verejnosť na Prešovský dia deň.
Uskutoční sa 18. októbra 2016 v priestoroch Mestského úradu na Jarkovej ulici č. 24. Nad podujatím má záštitu primátorka Andrea Turčanová.

Pri príprave Prešovského dia dňa občianska organizácia diabetikov mala na pamäti aj skutočnosť, že na Slovensku trpí na cukrovku okolo 400 tisíc obyvateľov a odhaduje sa, že okolo 100 tisíc nevie o svojej chorobe. Čím skoršie objavenie tejto ťažkej metabolickej poruchy a čím skorší začiatok liečby, tým lepšia ochrana zdravia a kvalitnejší život.

Organizátori pripravili od 10.00 do 14:30 h bohatý program pre všetkých návštevníkov - sú pripravené preventívne merania: glykémie / hodnota cukru v krvi /, krvného tlaku, cholesterolu, očného pozadia a očného tlaku. Výsledky týchto meraní obyvateľom potvrdia ich dobrý zdravotný stav, alebo ich budú inšpirovať k návšteve lekára. Merania budú bezplatné a uskutočnia sa v spolupráci s Fakultou zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity a s podporou farmaceutických firiem, ktoré poskytli potrebnú zdravotnícku techniku - glukomery, prúžky, najmodernejší tlakomer, a zapožičali aj potrebné prístroje na očné vyšetrenia a zdravotnícky materiál.
Súčasne bude prebiehať aj prezentácia významných farmaceutických firiem, ktoré predstavia najmodernejšiu zdravotnícku techniku (glukomery, inzulínové perá, inzulínové pumpy a pod.) pre diabetikov, ktorí ju, kvôli dobrej kompenzácii diabetu, potrebujú používať denne .

Organizátori umožnia návštevníkom zakúpiť diabetické sladkosti za zľavnené ceny. Okrem toho účastníci budú môcť v zaujímavej súťaži vyhrať krém na nohy Ureagammu, ochutnať výživový doplnok Glucerna , ktorá pomáha diabetikom pri liečbe a pripravené sú aj ďalšie zaujímavosti.

Vyvrcholením celodenného podujatia pre diabetikov a verejnosť bude Slávnostná konferencia pri príležitosti 25. výročia založenia ZO ZDS v Prešove.
Organizátori sa tešia na účasť predstaviteľov mesta , prezidenta Zväzu diabetikov Slovenska Ing. Jozefa Borovku , funkcionárov občianskej organizácie diabetikov i radových členov a ďalších vzácnych hostí z radov spolupracujúcich inštitúcií, organizácií, farmaceutických firiem, podporovateľov a priateľov.

Slávnostná konferencia začne o 15.00 h v zasadačke na Jarkovej 24. V úvode vystúpia majsterky Európy, mažoretky Diridonky, bude sa hodnotiť 25 rokov činnosti ZO ZDS v Prešove, zhodností sa aj štvrťstoročie vývoja diabetickej terapie na Slovensku. Súčasťou konferencie bude aj poďakovanie bývalým fukcionárom, radovým členom, priateľským spolupracovníkom a podporovateľom.

Všetci obyvatelia Prešova ste srdečne vítaní.

Mgr. Mária Koložváryová, predsedníčka ZO ZDS v Prešove

25 yoyds 010 2016 BAN

25 yoyds 010 2016 pl

zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:241882
Včera:52
Dnes:2