Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Duševné zdravie so svojim symbolom nezábudky sa opäť dostane do centra našej pozornosti. Dni duševného zdravia - Dni nezábudiek sú verejnou zbierkou, ktorú pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia, organizuje Liga za duševné zdravie SR už 15 rokov. Ako je tradíciou, dobrovoľníkov v uliciach mesta Prešov budeme môcť aj tento rok nájsť už 6. októbra.

Pätnásť rokov Liga za duševné zdravie mení postoje slovenskej verejnosti k zdraviu a destigmatizuje duševné problémy. Každoročná edukačná kampaň nabáda k rozhovorom o duševnom zdraví, tabu totiž odsúva neliečených ľudí do práceneschopnosti a do sociálnej vylúčenosti. Kampaň je spojená so Zbierkou DNI NEZÁBUDIEK a viacerými sprievodnými akciami.

Celonárodná zbierka „DNI NEZÁBUDIEK 2016“ sa tento rok zamerala na tému "Dôstojnosť v zdraví aj v chorobe“. „Informačná kampaň upozorňuje na to, že o našej dôstojnosti nepochybujeme, ale pre chorých nie je vždy samozrejmosťou. Špeciálne ľudí so skúsenosťou s duševnou poruchou podceňujeme a neveríme v ich schopnosti. Sú to naše predsudky, ktoré nás obmedzujú a môžu spôsobovať diskrimináciu,“ povedala Jana Pitková z OZ Kolobeh života, ktoré v spolupráci s Mestom Prešov sprievodné aktivity organizujú. „Pripravili sme aj nový edukačný leták SMÚTENIE,“ doplnila a zároveň zdôraznila, že OZ vzniklo na pomoc ľuďom, ktorým zomrel niekto blízky a dôležitý.

Súčasťou kampane je celonárodná Zbierka DNI NEZÁBUDIEK, aby sa vyzbierané peniaze mohli rozdeliť do slovenských regiónov na projekty, ktoré pomáhajú ľuďom s duševnými poruchami. Liga za duševné zdravie podporuje duševné zdravie a prevenciu, ktorá je vždy lacnejšie ako samotná liečba.
Zbierka DNI NEZÁBUDIEK sa v uliciach uskutoční od 6. do 9. októbra 2016, zbierka však potrvá až do konca roka 2016, zapojiť sa je možné okrem SMS-ky alebo príspevku na ulici, zaslaním finančného príspevku aj priamo na čísla účtov Ligy.
Zbierka a kampaň DNI NEZÁBUDIEK 2016:
1. pošlite SMS na číslo 833 do 31.10.2016
2. prispejte dobrovoľný príspevok dobrovoľníkovi za nezábudku v uliciach Slovenska od 6. do 9. októbra 2016
3. Vkladom alebo bankovým prevodom na čísla účtov LDZ SR do 31.12.2016

15. výročie založenia Ligy za duševné zdravie oslávime projektmi: Deň otvorených dverí v psychiatrických ambulanciách v októbri, JOGA v Lige každú stredu a štvrtok, nový leták o smútkovom poradenstve, video proti drogám na webstránke Ligy za duševné zdravie: https://www.dusevnezdravie.sk/dostojnost-v-zdravi-aj-v-chorobe/

LIGA baner 890x309 homepage 2

zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:236144
Včera:79
Dnes:1