Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Unikátne charitatívne bežecké podujatie Narcisový beh prichádza do Prešova. Už túto sobotu 8. apríla, deň po Dni narcisov, môžu bežci pohybom podporiť onkologických pacientov.

Druhý ročník charitatívneho a nesúťažného Narcisového behu v Prešove štartuje o 16.00 pred ZOC MAX v Prešove na Vihorlatskej ulici. Trať na sídlisku Sekčov má približne 5 kilometrov, je rovinatá, preto je vhodná aj pre menej skúsených bežcov. Štartovné je 3 eurá. Registruje sa od 14.00 do 14.50 na parkovisku pred ZOX MAX v Prešove.

Výťažok 2 eurá z každého štartovného bude venovaný Lige proti rakovine. Charitatívne podujatie organizuje v spolupráci s Ligou proti rakovine nezisková organizácia Active life.

Koordinátor projektu Tomáš Gáll hovorí, že prvý ročník dopadol napriek daždivému počasiu nad očakávania, tak sme ani neváhali sa do Prešova vrátiť s týmto projektom. Na štart sa pred rokom postavilo takmer 150 bežcov. Minuloročný výťažok v meste Prešov a Košice bol 1088 €, čo je naozaj krásna suma.
„Verím, že Prešovčanom nie je ľahostajná pomoc onkologickým pacientom a športom sa spoločne spojíme pre dobrú vec. Radi privítame a budeme vďační za každého štartujúceho bežca.“

Bežci po dobehnutí do cieľa dostanú symbol nádeje - žltý narcis. Pripravená je pre nich tombola o atraktívne ceny. Každý bežec taktiež v cene štartovného dostane štartovacie číslo, Zlatý Bažant Radler 0,00 %, čokoládovú tyčinku Deva a účastnícky list..
Partnermi podujatia sú mesto Prešov, Exisport, ZOC MAX, Dobré zo Slovenska, mesto Košice, Nemocnica Košice – Šaca, 1. súkromná nemocnica, portál internetovalekaren.eu, Deva, Pikaro, s.r.o. a spoločnosť Magneti Marelli.
Nezisková organizácia Active life začala v spolupráci s prešovskou organizáciou Realfit v roku 2015 s organizovaním pravidelných Tréningových behov pre verejnosť. Beháva sa pravidelne každý párny štvrtok na Sídlisku III. alebo na sídlisku Sekčov počas celého roka. Organizácie tiež zorganizovali Mikulášsky beh, podujatie Šport je COOL vo Velodrome či športové dopoludnie na Amfiku.
Ak by niekomu nevyhovoval termín Narcisového behu v Prešove, môže sa zapojiť do charitatívneho Narcisového behu v Košiciach, ktorý štartuje v nedeľu 9. apríla v Deň narcisov o 16.00 na Hlavnej ulici pri Dolnej bráne.

narcisovy beh 04 2017 pl

Zdroj: http://www.presov.sk/oznamy/charitativny-narcisovy-beh-mieri-opat-do-presova.html
Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:236144
Včera:79
Dnes:1