Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Pozvánka na Bábkové divadlo Víťu Marčíka. Predstavenie pre najmenších divákov je Snehulienka a sedem trpaslíkov a pre staršieho diváka, mládež či dospelých je predstavenie Robinson Crusoe. .

8,45 a 10,30 hod. - Snehulienka a sedem trpaslíkov, predstavenie pre najmenších divákov

Čo sa udeje na komediantskom voze, ktorý sa stane kráľovskou komnatou, potom hustým lesom a nakoniec chalúpkou so siedmimi postieľkami? Bábkové predstavenie pre deti a ich rodičov, plné chytľavých pesničiek, humoru a lásky...

Je to klasická rozprávka, ktorú hrá už viac ako tridsať rokov a dodnes žne mnoho úspechov doma i v zahraničí. Dvakrát si priviezol ocenenie za najlepšie detské predstavenie z festivalu v španielskej Tolose a úspešné bolo i na ďalších prehliadkach a festivaloch. Posolstvom hry je najmä láska.
Vstupné: deti a študenti - 4 €, dospelí - 5 €. 20% zľava pre väčšie skupiny.

18,30 hod. - večerné predstavenie pre staršieho diváka, mládež či dospelých: Robinson Crusoe. 

Poďte s nami po boku Robinsona bojovať s domorodcami, búrkou, hladom a samotou.
Veselo – vážna monodráma o hľadaní cesty i o tom, že hoc by sa človek ocitol aj na pustom ostrove, v spravodlivom životnom zápase dokáže prekonať túto samotu.
Vstupné: deti a študenti - 4 €. dospelí - 6 €

Divadlo Víti Marčíka je rodinné divadlo, ktoré vzniklo v malebnej českej dedinke Drahotešice. Ide o potulné divadlo niekoľkých priateľov, ktoré stojí na výraznej osobnosti jeho zakladateľa Víťa Marčíka – režiséra, scenáristu, herca, hudobníka. Zaujímavosťou je, že sám zakladateľ nie je vyučený herec, scénograf, hudobník a slovo „umelec“ ho podľa jeho vyjadrenia uráža. Chcel by byť „komediantom Božím“, ktorý neskutočne všetkých miluje a svojimi predstaveniami to dáva na známosť.

Základom je vlastná alternatívna tvorba a využitie všetkých prostriedkov na nadviazanie vzťahu s divákom. Predstavenia sú plné láskavého humoru a múdrosti ľudového rozprávača. Mnohé z diel už získali ocenenia na divadelných festivaloch v Čechách a v zahraničí.

bdvm 05 2017 pl

Zdroj: http://www.presov.sk/kultura-a-sport/snehulienka-a-sedem-trpaslikov-babkove-divadlo-vitu-marcika.html
Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:245422
Včera:25
Dnes:1