Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Mesto Prešov rozširuje svoje on-line služby pre verejnosť. Spúšťa sa nová služba informovania prostredníctvom mobilnej aplikácie, e-mailov či SMS správ.

Stačí sa len zaregistrovať a vybrať si spôsob, akým byť informovaný. Služba je pre príjemcov správ bezplatná.
Webová stránka, sociálne siete či úradná tabuľa? Ktorý informačný kanál využívate Vy? Prešovčania budú mať odteraz možnosť využiť novinku, s ktorou prichádza prešovská samospráva.

Za účelom informovania svojich obyvateľov Prešov zavádza novú mobilnú aplikáciu, sms a e-mailovú službu, prostredníctvom ktorej sa Prešovčania môžu dozvedieť v krátkych správach viac z rôznych oblastí života. Príjem správ je pre odberateľov bezplatný.

„Touto novinkou sa snažíme zlepšiť informovanosť našich obyvateľov, aby mali vždy aktuálne informácie promptne a hlavne bez nejakého hľadania,“ povedala k tejto novinke prešovská primátorka Andrea Turčanová. Podľa jej slov si obyvateľ môže vybrať nielen spôsob, akým chce informácie dostávať, ale aj typ správ. „Záujemcovia o odber správ môžu zvoliť spôsob dostávať ich priamo smskami alebo uprednostnia informácie prostredníctvom mailov. Z kategórií správ je možné vybrať si z ponuky radničných správ týkajúcich sa diania v meste, kultúrnych a športových udalostí, podujatí pri príležitosti 770. výročia prvej písomnej zmienky o Prešove, mestského zastupiteľstva, stavebných konaní a iných,“ doplnila primátorka.

Postup je jednoduchý:
Preferujete informovanie v smartfóne?
Stiahnete si mobilnú aplikáciu (Android): SMS-Info na Google Play
Systém Vám doručí oznam na mobilnú aplikáciu a ak nie ste práve on-line, o krátku chvíľku Vám ju doručí ako obyčajnú krátku bezplatnú SMS správu.
Radšej komunikujete prostredníctvom e-mailu?
Prihlásite sa na odber správ e-mailom: https://sms-info.eu/sk/spravy/odosielatel/presov

Alebo chcete, aby Vám správy chodili SMSkami? Prihlásite sa na odber správ SMS: https://sms-info.eu/sk/spravy/odosielatel/presov

Stačí si len zvoliť spôsob (môžu byť aj všetky spôsoby), určiť kategórie odoberaných správ a nestane sa, že by Vám z diania v Prešove niečo „ušlo“. Po zadaní overovacieho kódu ste prihlásený na odber správ.
Rovnako jednoducho si môžete zmeniť nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu.

Správy sú zaradené do týchto kategórií, oblastí:

  • Radnica
  • Kultúra
  • Šport
  • 770. výročie
  • Mestské zastupiteľstvo
  • Stavebný úrad
  • Výrub stromov
  • Doprava
  • Údržba verejných priestranstiev


Systém je už v týchto dňoch v testovacej prevádzke a na odber správ je možné prihlásiť sa už teraz. Neváhajte a zaregistrujte sa!
Registrácia je možná na:
https://sms-info.eu/sk/spravy/odosielatel/presov
Mesto túto službu, ako inovatívny, rýchly a bezpečný spôsob doručovania oznamov z radnice s plnou ochranou súkromia, zabezpečuje prostredníctvom produktu SMS-info od eGov Systems, spol. s r.o., Bratislava.

Zdroj: http://www.presov.sk/oznamy/informacie-priamo-k-vam-do-mobilu-alebo-e-mailom.html
Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:245422
Včera:25
Dnes:1