Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Tretí ročník medzinárodného cyklomaratónu Tour de Prešov premení metropolu Šariša na stredisko cyklistiky na Slovensku.

Prešovská Tour symbolicky odštartuje svoj program na historicky jedinom velodróme na Slovensku 8. júla. 2017 o 16:00 hodine. Súťažiaci si tak budú môcť naplno vychutnať pocit priestoru v ktorom po prvý krát zvíťazil náš majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan. Nasledujúci deň, nedeľa 9. júla 2017, cyklisti zaplavia Hlavnú ulicu z ktorej sa vydajú na 112 kilometrovú trať naprieč Prešovským krajom.

Prvý deň podujatia sa svojou náplňou bude venovať oslave cyklistiky priamo v domovskom stánku cyklistiky na Slovensku. Posledný existujúci velodróm, ktorý prešiel značnou rekonštrukciou bude hostiť pretekárov na bicykloch s fixným prevodom. Registrácia a prezentácia pretekárov začína od 16:00 počas, ktorej bude prebiehať EKO jazda naprieč mestom Prešov. EKO jazda má za účel upozorniť vodičov na prítomnosť cyklistov na cestách. Cyklisti sú rovnako účastníkmi cestnej premávky ako vodiči aut či iných dopravných prostriedkov.

V nedeľu, 9. júla 2017 cyklisti premenia Hlavnú ulicu metropoly Šariša na centrum cyklistiky na Slovensku. Pelotón slávnostne vyštartuje o 10:30 hod. na spanilú jazdu mestom po ktorej bude nasledovať ostrý štart. Trať dlhá 112 kilometrov preverí pretekárov na rýchlostnej prémii v Hanušovciach nad Topľou a horskej prémii v obci Hertník. Pitný režim zabezpečia minerálne vody MAGNESIA na dvoch občerstvovacích stanovištiach. Medzinárodný cyklomaratón každoročne láka svojou úrovňou viac a viac cyklistov z okolitých krajín Maďarska, Poľska, Čiech, Ukrajiny či dokonca Anglicka.

V rámci zvýhodnenej registrácie si tak pretekári mohli zabezpečiť hlavne rýchlu a bezproblémovú prezentáciu v deň pretekov a viac času na vychutnanie si kvalitnej kávy od partnera EMMA CAFFEE. Podľa zvyklosti si organizátor pre pretekárov pripravil bohatú prezentačnú tašku s originálnym tričkom #TdP2017 od hlavného partnera ATAK Sportswear. O bezpečnosť sa postarajú sprievodné vozidlá značky Hyundai od Motor-Car Prešov, ktorý venoval aj finančnú odmenu pre prvých pretekárov na prémiách a celkového víťaza.

Pre divákov si organizátor pripravil bohatý sprievodný program. Šprint na jeden kilometer priamo v centre mesta, EXPO prezentácia svetových značiek. Množstvo súťaží o zaujímavé ceny a bohatá tombola. Prvou cenou je značkový cestný bicykel od generálneho partnera podujatia MAXBIKE, druhá cena je kvalitný autonosič na bicykle od SARIS Autonosiče, originálny cyklistický dres značky CRAFT Sportswear a množstvo atraktívnych cien od vystavujúcich z celého Slovenska.

CYKLO EXPO počas nedele, 9. júla 2017 prinesie do Prešova top svetové značky ako SHIMANO od PAUL LANGE OSLANY, či precíznu taliansku prácu značky KUOTA, českú značku MAXBIKE. Vystavovať bude aj STARBIKE, prešovský predajca bicyklov Pinarello, GT, Scott, Cannondale. Tento ročník bude naozaj výnimočný, tešíme sa na Vás.

tour de po 07 2017 pl

Autor: Matúš Goga
Zdroj: http://www.presov.sk/oznamy/startuje-tour-de-presov.html
Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:245683
Včera:22
Dnes:2