Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

DAJ KULTÚRE ZELENÚ: ČEJKA BAND

Existujú kapely, ktoré v televízii alebo v rozhlase počujeme veľmi málo, ale predsa ich skladby pozná skoro každý. Medzi takéto kapely patrí Stredočeská skupina ČEJKA BAND.

Radi vás privítame na koncerte na podujatí DAJ KULTÚRE ZELENÚ tejto kapely
4.8.2017 na Sídlisku III.
tradične na vynovenom námestí v OS CENTRUM na Prostějovskej ulici v Prešove.


DAJ KULTÚRE ZELENÚ: Pink Floyd Revival

Sme 1st Slovak Pink Floyd Revival. Ako už názov napovedá od roku 2007 sa venujeme hudbe legendárnej britskej kapely Pink Floyd.

Radi vás privítame na koncerte na podujatí DAJ KULTÚRE ZELENÚ
18.8.2017 na Sídlisku III.
tradične na vynovenom námestí v OS CENTRUM na Prostějovskej ulici v Prešove.

Na začiatku, v marci 2007, bol nápad urobiť Dark Side Of The Moon Unplugged ako program pre klubové hranie na pripomenutie si 35. výročia vydania tohto slávneho albumu. Mali sme s bratom za sebou roky hrania v rôznych kapelách, kde sme sa pokúšali aj o valstnú tvorbu a keďže Pink Floyd unplugged nikdy nehrali, zdalo sa nám, že by stálo za to skúsiť to. Brat si najprv myslel, že je to bláznovstvo, ale potom sa do toho pustil, upravil gitarové party a doplnil rôzne improvizácie. Potom sme dali inzerát, že pre tento projekt hľadáme bubeníka a basgitaristu. Ozval sa nám bubeník Peter Kertvel, ktorý keď si vypočul demo, na ďalšiu skúšku priviedol aj basgitaristu Ľuba Cvancigera, s ktorým hrávali spolu aj Deep Purple revival. Takto vo štvorici sme za tri mesiace pripravili Dark Side Of The Moon Unplugged a v septembri 2007 mal náš program premiéru na Prešovských výstavných trhoch.

Odozva na seba nenechala dlho čakať. V decembri toho roku sme boli pozvaní na Vianočný večierok českého fanklubu Pink Floyd, kde sme už okrem Dark Side zahrali aj niekoľko ďalších skladieb. 1st Slovak Pink Floyd Revival bol na svete.

Jaro Merčiak – akustická a elektrická gitara, spev, midi
Peter Kertvel – bicie, cajon, perkusie
Matúš Bačinský – basová gitara
Miro Merčiak – akustická gitara, spev
Ján Kopčák - saxofón
Ľubo Horňák – klávesy
Julka Smolková – spev
Nela Harčaríková – spev

dkz cejka 08 2017

dkz pink-floyd-fb 08 2017

Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:245599
Včera:52
Dnes:20