Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

4. septembra o 19.00 sa v priestoroch PKO – Čierny orol uskutoční ďalší koncert ARTIS festivalu komornej hudby 2017, ktorý v tomto roku oslavuje päť rokov existencie.

Quasars Ensemble od svojho vzniku v roku 2008 patrí k jedinečným profesionálnym hudobným telesám svojho druhu na Slovensku. Popri súčasnej klasickej hudbe sa v rovnakej miere venuje aj hudbe starších epoch a medzinárodný rešpekt si získava za odvážne stavané dramaturgické koncepcie.
Súbor účinkoval na Varšavskej jeseni, Arcus Temporum v Pannonhalme, Ostravských dňoch novej hudby. Vystúpil v bruselskom Flagey, mníchovskom Gasteigu, Hudobnom centre v Budapešti či NOSPR v Katowiciach. Je pravidelným hosťom najprestížnejších slovenských festivalov Bratislavské hudobné slávnosti a Melos-Étos. Medzi veľké úspechy súboru patrí vystúpenie na slávnom festivale Pražská jar 2017.

Quasars Ensemble exkluzívne nahráva pre spoločnosť Hevhetia. Za svoje nahrávky získal najprestížnejšie umelecké ocenenie na Slovensku – Krištáľové krídlo, ako aj ocenenie TIP EDITORA a „6 hviezdičiek“ od českého odborného časopisu Harmonie. Quasars Ensemble spolupracoval aj na nahrávaní posledného CD legendárneho basistu Sergeja Kopčáka.

Viac info: ARTIS festival komornej hudby www.artis-oz.sk 
PKO – Čierny orol, Hlavná 50, Prešov
MIC Hlavná 67, Prešov

artis fkh 09 2017 pl

Zdroj: www.artis-oz.sk
Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:245820
Včera:57
Dnes:0