Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Bežte so srdcom a podporte tak skvelú vec.
Súčasťou Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach je aj charitatívny beh nazvaný Bež so srdcom, organizovaný Karpatskou nadáciou v spolupráci s darcovským portálom ludialudom.sk a Maratónskym klubom Košice.

Myšlienka tohto behu je jednoduchá a krásna. Každý účastník maratónu môže prispieť ľubovoľnou sumou na niektorú z troch organizácií. Tohto roku je to Spoločnosť detskej onkológie Košice, Oáza - nádej pre nový život a Atletika Košice. Ak sa rozhodne, tak podporiť môže aj všetky tri.

Za svoj finančný príspevok dostane na svoje štartovacie číslo srdce.
„Do tohto behu sa dá prihlásiť cez maratónsky portál http://www.kosicemarathon.com/ a podľa svojich schopností si vybrať minimaratón, polmaratón, alebo maratón. Druhý spôsob ako prispieť na jednu z týchto troch organizácii bez toho, aby sa darca zaregistroval na maratón je priamo cez darcovský portál ludialudom.sk“, vysvetľuje koordinátorka projektu Lenka Čičatková z Karpatskej nadácie.

Už v najbližších dňoch sa na tomto portáli spustia aukcie, ktoré pobežia až do samotného maratónu. „Dražiť sa bude napríklad VIP sedenie na tribúne v cieli maratónu, darčekové predmety podpísané známymi športovcami, rôzne zážitkové formy behu so známymi osobnosťami... Počas maratónu nás ľudia nájdu v našom stánku Bež so srdcom pred Auparkom, kde poskytneme našim bežcom so srdcom zázemie a zároveň všetkým záujemcom viac informácií o troch podporených organizáciách“, vraví Lenka Čičatková.

bez so srdcom 10 2017  big

text k foto: Minulý rok si so srdcom zabehol aj známy talk - master, autor košických Potuliek, sprievodca, spisovateľ a moderátor Milan Kolcun

Projekt Bež so srdcom obohatil košický Medzinárodný maratón mieru o novú dimenziu, ktorá je už úplne bežnou súčasťou maratónov vo svete - človek nielen športuje, ale beh si prepojí s charitatívnou myšlienkou a pomôže tak dobrej veci. „Krásne je na tom to, že nie my určíme komu peniaze poputujú, ale darca si sám vyberie, koho podporí“, hovorí Lenka Čičatková.
Koordinátorka projektu na záver upozorňuje, že oficiálna registrácia na maratón sa už pomaly končí.


„Štartovacie čísla sa dopredávajú, ale k dispozícii budú ešte tri špeciálne, ktoré si ľudia budú môcť kúpiť iba prostredníctvom aukcie na ludialudom.sk.

Aukcia potrvá až do 1. 10. 2017, kedy sa bude konať maratón. Predpokladáme, že o ne bude bitka, kto dá za to štartovacie číslo viac.“

Minulý rok sa vďaka programu Bež so srdcom vyzbieralo 5 646,48 €, ktoré boli rozdelené medzi organizácie Liga proti rakovine, Oáza - nádej pre nový život a Novorodenec.sk, n. o.

MMM2017 logo SVK horizontal

Autor: Natália Novotná
Zverejnila: -rk-

 

 

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:221028
Včera:44
Dnes:23