Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

„Krajské Srdce na dlani 2017“ je ocenenie, ktoré organizuje Prešovské dobrovoľnícke centrum a túto tradíciu buduje už 15. rokov.

Táto snaha smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva a povzbudeniu k angažovanosti cez :

  • ocenenie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (jednotlivcov) ktorí dobrovoľnícku činnosť vykonávajú bez nároku na finančnú odmenu, kde radíme aj jednorazový a výnimočný čin v prospech iných v rôznych oblastiach spoločenského života.
  • skupinu/kolektív dobrovoľníkov, ktorí pracujú kompaktne a angažujú sa v kultúre, športe, sociálnej, ekologickej, či v oblasti prevencie a komunitného rozvoja.
  • ocenenie organizácie, ktorá dlhodobo pracuje s dobrovoľníkmi, motivuje ich k dlhodobej činnosti a vytvára im adekvátne podmienky, ale má vytvorenú pozíciu koordinátora dobrovoľníkov.

Ocenenie sa udeľuje v nasledovných kategóriách:
a) Vzdelávanie a osvetová činnosť
b) Ochrana životného prostredia a environmentálna oblasť
c) Sociálna pomoc a zdravotnícke služby
d) Kultúra, umenie, knihovníctvo a kultúrne dedičstvo
e) Komunitný rozvoj a občianska spolupatričnosť

Termín doručenia návrhov/nominácií je stabilný, do 15. novembra 2017 (streda). Podklady nájdete v prílohe.
Nominácie je možné posielať

  • elektronicky na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  • alebo na adresu sídla PDC:  Prešovské dobrovoľnícke centrum, Čapajevova 9, 080 01 Prešov

Ocenenie sa udeľuje pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov, 5. decembra a Medzinárodného dňa koordinátorov dobrovoľníkov, 5. novembra.

Regionálne oceňovanie „Srdce na dlani“ uskutočňuje aj Bratislavské dobrovoľnícke centrum, Centrum dobrovoľníctva v Banskej Bystrici a Nitrianske dobrovoľnícke centrum. Všetky menované centrá využívajú jednotné logo vytvorené len pre túto príležitosť, ktorého tvorcom je Ing. arch. MIROSLAV CIPÁR, slovenský výtvarník, maliar, grafik, dizajnér a ilustrátor.

Zároveň dávam do pozornosti DNI AKTÍVNEHO DOBROVOĽNÍCTVA - DAD, ktoré sme v Prešovskom kraji organizovali už 10-ty krát. Tento jubilejný ročník patrí k trom najúspešnejším ročníkom. V roku 2017 sa zapojilo 1.478 účastníkov, aktívne pomáhalo 1133 dobrovoľníkov v 28 organizáciách. Viac informácií nájdete na stránke: http://www.dobrovolnictvopo.sk/projekty/dad-dni-aktivneho-dobrovolnictva

Veríme, že vás tieto informácie záujmu a pomôžete nám propagovať DOBRO medzi nami aj tým, že napíšete o skvelých ľuďoch z vášho okolia.

Na vaše otázky rada odpoviem.

Bc. Juliana Hajduková,
podpredsedníčka PDC
Prešovské dobrovoľnícke centrum
Čapajevova 9, 08001 Prešov
0908/217080
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
www.dobrovolnictvopo.sk

zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:247090
Včera:21
Dnes:17