Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Blíži sa týždeň venovaný vede a technike, ktorý v Prešove ponúkne mimoriadne zaujímavé aktivity a sprievodné programy v rámci Dňa vedy, techniky a umenia.

Pohyb v číslach, kúzelná fyzika či zistovanie oblastí, v ktorých človek vyniká, sú len malou ukážkou, ktorú v rámci celoslovenského podujatia Týždeň vedy a techniky pripravila Prešovská univerzita v Prešove (PU).

8. november 2017 bude patriť tejto neohraničenej oblasti bádania v ZOC MAX, kde sa návštevníci dozvedia mnohé zaujímavosti a na vlastnej koži budú tiež môcť okúsiť výdobytky moderných technológií, ako aj spoznať zaužívané postupy vo vede.

Budúcotýždňová streda bude v priestoroch ZOC MAX v Prešove v čase od 10:00 h do 17:00 h patriť vedeckým aktivitám a sprievodným podujatiam jednotlivých fakúlt PU, ktoré odhalia taje a zaujímavosti vedy, techniky a umenia. Dozvedieť viac sa budú môcť záujemcovia a záujemkyne aj o štúdiu na PU v akademickom roku 2018/2019.

Cieľom Týždňa vedy a techniky na Slovensku je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky a o nutnosti podporovať vedu a techniku, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy.

Tento rok bude prebiehať v dňoch 6. až 12. novembra,

organizátorom prešovských podujatí je Prešovská univerzita v Prešove.

dvtau 011 2017 1

 

dvtau 011 2017 2

dvtau 011 2017 3

 

Zdroj: http://www.presov.sk/oznamy/den-vedy-techniky-a-umenia.html
Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:221028
Včera:44
Dnes:23