Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Občianske združenie Barlička ponúka možnosti pravidelného dobrovoľníctva u nás v rôznych formách. Ponúkame príležitosť zapojiť sa do činností s klientmi v 5 úsekoch počas doobedňajších a poobedňajších činností, počas našich kultúrnych podujatí ktoré organizujeme pre celú komunitu a pri doprovode klientov na podujatia mimo nášho OZ.

Naši dobrovoľníci si budú môcť vybrať pomáhať klientom:

1. V Domove sociálnych služieb – V tomto úseku sa zdržiavajú naši hendikepovaný klienti, kde trávia čas vykonávaním rôznych foriem činností. Náplň každej činnosti závisí od predstavivosti toho, kto ju bude viesť. Tu budú mať dobrovoľníci možnosť prejaviť svoju tvorivosť a rozvíjať ju spolu s našimi klientmi.

2. V našej Kreatívnej chránenej dielni – Dobrovoľníci budú pomáhať klientom s výrobou rôznych kreatívnych výrobkov a asistovať im podľa potreby. Ak máte šikovné ruky a dobrú náladu, v tomto úseku sa nudiť určite nebudete.

3. V našom Materskom centre – Pravidelne k nám chodia mamičky s deťmi, kde trávia svoj doobedňajší voľný čas. Ak Vás bavia činnosti s deťmi a máte chuť pomáhať mamičkám nie len počas doobedňajších činností ale aj počas nedeľňajších dopoludní, ktoré pravidelne organizujeme, tento úsek na Vás čaká.

4. V našej kaviarni S3 – Je to tiež chránená dielňa, kde klienti vykonávajú rôzne zodpovednejšie činnosti. Každý dobrovoľník v tomto úseku bude môcť pomáhať obslužnými a pomocnými činnosťami, uvidí ako takáto bezbariérová kaviareň funguje a môže tam počas akcií stretnúť rôznych zaujímavých ľudí.

5. V úseku Seniori – Naši seniori sa počas činností väčšinou zdržiavajú v spoločenských miestnostiach. Dobrovoľníci, ktorí chcú tráviť čas s nimi sa môžu tešiť na ich zaujímavé životné príbehy, môžu si s nimi zahrať rôzne spoločenské hry, pomáhať im pri vyplňovaní rôznych hlavolamov, bludísk alebo pri počítaní a taktiež aj čo sa týka maľovania a umeleckej tvorby.

6. Počas kultúrnych podujatí – Či už sa jedná o nedeľňajšie dopoludnia, alebo sú to kultúrne podujatia spojené s vystúpeniami interpretov rôznych umeleckých sfér, každý dobrovoľník, ktorého bude zaujímať organizácia, priebeh a koordinácia ľudí na takýchto podujatiach, toto je priestor preňho. Množstvo rôznych a zaujímavých ľudí ktorých môže stretnúť, množstvo zážitkov a hlavne prax ohľadom takýchto akcií je tiež to, čo môže dobrovoľníka zaujímať.

Každý dobrovoľník si po pohovore s našim koordinátorom môže vybrať úsek a činnosti, ktoré by chcel viesť s klientmi alebo pomáhať našim kolegom počas týchto činností.
- Môže prísť na činnosti vykonávané po 10:00 hodine
- Na činnosti, ktoré sa začínajú po 14:00 hodine
- Na naše kultúrne podujatia a poobedňajšie dopoludnia, ktoré sa konajú väčšinou po 15:00 hodine.
- Byť ako súčasť doprovodu pri presúvaní klientov na iné podujatia mimo priestory nášho OZ

Čo sa týka pravidelnosti chodenia, je to na vzájomnej dohode dobrovoľníka s koordinátorom.

Benefity, ktoré každý dobrovoľník u nás nadobudne sú : Prax v práci s mladými ZŤP a seniormi, nové nadobudnuté skúsenosti, profesionálne usmernenie v dobrovoľníckej práci čo sa týka sociálneho spektra, práca v kolektíve, možnosť vidieť ako sa organizuje a vedie priebeh podujatia z pohľadu spolupráce s organizátormi, konzultácie s koordinátorom a pracovníkmi, nové kontakty, referencie do budúcnosti, lepšie vyhliadky pre budúce zamestnanie v sociálnom sektore

Autor: Mgr. Róbert Sirotňák
Kontakt na koordinátora:
Tel: 0948 724 466
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">

ponuky barlicka 01 2018 obr

Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:241926
Včera:38
Dnes:8