Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

ARTIS festival komornej hudby Vás pozýva na prvý koncert tejto sezóny. Je ním koncert s názvom Thesaurus - židovská hudba 16. - 19. storočia, ktorý sa uskutoční 9. apríla 2018 o 19.00 h v Ortodoxnej synagóge, Okružná 32 v Prešove.

V rámci svojho celoslovenského turné s názvom Thesaurus v slovenských synagógach sa aj v Prešove predstaví unikátny 16 členný medzinárodný komorný súbor zoskupujúci členov výnimočného slovenského súboru Solamente Naturali a ich zahraničných hostí. V hodinovom koncerte zaznie program plný hebrejských orientálnych melódií a výber z najväčšej kolekcie židovskej hudby vôbec.

Projekt ponúkne obraz svetovej židovskej hudby z obdobia pred 20. storočím. Ide o unikátne rekonštrukcie starých, takmer zabudnutých skladieb synagogálnej hudby , upravených pre barokový súbor so sekciou originálnych exotických nástrojov, obsahujúc tiež sólo i zborový spev a tradičný židovský rytmický sprievod v podobe tlieskania, dupania.
Obecenstvo sa tak bude môcť priamo zapojiť do spoločného „muzicírovania“.

Kedže v mesiaci apríl je počasie ešte premenlivé a v synagóge sa nekúri, usporiadateľ podujatia, ktorým je ARTIS, o. z., odporúča vzácnym návštevníkom aby sa na koncert, adekvátne počasiu v deň koncertu, teplo obliekli.

thesaurus 04 2018 pl

Viac info: www.artis-oz.sk
Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:247092
Včera:21
Dnes:19