Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Živá Krížová cesta sa v tomto roku opäť, už po ôsmy krát, uskutoční v centre Prešova na Veľký piatok 30. marca o 10. hodine. Sledovať ju bude možné aj v živom internetovom prenose.

Ide o vysoko emotívne spracovanie tradičného biblického príbehu, ktoré pripravilo mesto Prešov s amatérskymi hercami z farnosti Nižná Šebastová, s dobrovoľníkmi z neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život a s členmi Združenia kresťanských seniorov Slovenska.

Autentické zobrazenie štrnástich zastavení Krížovej cesty sa začne na pešej zóne, pred Mestským úradom Pilátovým súdom. Diváci uvidia aj Ježišovo bičovanie a mučenie, v sprievode sa potom pôjde cez prepojovaciu komunikáciu medzi konkatedrálou sv. Mikuláša a južným parkom na Hlavnú ulicu. Aj na nej zažijú diváci jednotlivé biblické udalosti – pády Ježiša pod krížom či stretnutie s Veronikou, ktorá mu podá ručník.

Cez Svätoplukovu ulicu sa sprievod presunie do Záhrady umenia, kde sa uskutoční scéna ukrižovania, sňatia z kríža a uloženia Ježišovho tela do hrobu.

Piatkové autentické, živé stvárnenie biblickej Krížovej cesty bude z centra Prešova vysielané aj na internetovom streame. Priamy prenos bolo možné sledovať na: https://livestream.com/filmasro/krizova.

ziva kr cesta 03 2018 pl

Zdroj: http://www.presov.sk/oznamy/ziva-krizova-cesta-v-uliciach-presova.html
Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:247026
Včera:33
Dnes:22