Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Milí Prešovčania, mesto Prešov a Park kultúry a oddychu Prešov vás srdečne pozývajú na DNI MESTA PREŠOV 2018, ktoré sa uskutočnia v dňoch 4.- 9. júna 2018. Pešia zóna ožije bohatým a zaujímavým kultúrnym programom, remeslami, hrami a zábavou.

PROGRAM DNÍ MESTA PREŠOV 2018

pondelok 4. jún:
PÓDIUM:
14:00– 15:00 OCEÁN UMENIA - Vystúpenie žiakov ZUŠ Jána Pöschla a jej umeleckých telies - hudobná skupina JP Band, ĽH Janička, tanečný orchester, dychový orchester, flautové súbory, komorné zoskupenia a sólisti...
15:30 – 16:30 Volajú ho slovenský Bocelli...MAROŠ BANGO - Vystúpenie nevidiaceho charizmatického speváka s krásnym hlasom a veľkým srdcom
16:45 – 17:00 Slávnostné otvorenie DNÍ MESTA PREŠOV 2018
17:00 – 18:00 Predstavuje sa partnerské mesto NYÍREGYHÁZA (HU) - Program študentov Strednej umeleckej školy v Nyíregyháze
19:00 Príjazd prešovských motorkárov a prezentácia motoriek rôznych značiek a ich úprav (Harley Davidson, Yamaha, Kawasaki …. )
19:05 – 20:00 THEATRUM MUSICA - Vystúpenie zoskupenia muzikantov, ktorí hrajú známe aj neznáme diela hudobných klasikov v inom, hlavne rockovom prevedení
20:00– 21:00 ELEVENHILL - Vystúpenie úspešnej prešovskej hudobnej formácie
21:00– 22:00 ESTER - Vystúpenie prešovskej rockovej kapely

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul.:
10:00– 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE - Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými koncertmi na Floriánovej ul., Happeningy, workshopy
17.00 / Floriánova ulica - Poklady sveta - Mgr. art. Kamil Jurašek maľuje na plátno s rozmermi 2x2 m priamo pred divákmi (v piatok sa uskutoční jeho dražba)
18.00 / Floriánova ulica - Kombozet - Sláčikové kvarteto odohrá šansóny aj skladby svetových umelcov ( E. Piaf, Ch. Aznavour), pop balady, piesne (E. Presley...), ľahké jazzové skladby (F. Sinatra, L. Amstrong, G. Gerswin), známe filmové melódie; (V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Caraffky)
14:00 – 18:00 / Južný park - OZ Kreativus - Netradičné hry, súťaže a aktivity pre deti aj dospelých
Zaujímavé atrakcie pre deti / pešia zóna
Detský kolotoč, nafukovacie hrady, bungee trampolina, autíčka...

utorok 5. jún:
PÓDIUM:
14:30– 15:00 Mandolínový súbor TATRÍN - Program známeho prešovského súboru zložený zo zmesi trampských, country piesní a melódií južných krajín
15:30– 16:15 TÓNY LETA - Pestrá zmes hudby a tanca v podaní študentov Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Prešove
16:15– 16:45 TRIAL SHOW Jána Kočiša - Dynamická a adrenalínová cyklotrial show
17:00– 18:00 Predstavuje sa partnerské mesto NOWY SACZ (PL)
19:00– 20:00 METROPOLIS - Vystúpenie slovenskej rockovej skupiny zo Serede
20:30– 21:30 ZOČI VOČI - Vystúpenie slovenskej rockovej skupiny z Nitry

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul.:
10:00– 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE - Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými koncertmi na Floriánovej ul., Tvorivá dielňa pod vedením Mgr. Anky Hekkelovej
18.00 / Floriánova ulica - Satin Lead - Vystúpenie Ľuboslava Petrušku so svojím rock´n´rollovým zoskupením (V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Caraffky)
14:00– 18:00 / Južný park - ZUŠKA V KOCKE, KOCKA V ZUŠKE - ZUŠ výtvarný odbor na Októbrovej 32 v Prešove predstaví históriu, súčasnosť a budúcnosť Prešova v kocke
14:00 – 18:00 / Južný park - OZ Kreativus - Netradičné hry, súťaže a aktivity pre deti aj dospelých
Zaujímavé atrakcie pre deti / pešia zóna
Detský kolotoč, nafukovacie hrady, bungee trampolina, autíčka...

streda 6. jún:
PÓDIUM:
15:00 – 15.30 MÓDNA SHOW - Žiaci SOŠ podnikania na Masarykovej 24 predstavia svoje úspešné módne kolekcie z celoslovenskej súťaže s medzinárodnou účasťou „Módna línia mladých 2018“
15:30 – 16:00 FERI a PALI - zábavné duo - Rozprávanie o živote dvoch kamarátov
16:00 – 16:30 MÓDNA SHOW - Žiaci SOŠ podnikania na Masarykovej 24 predstavia svoje úspešné módne kolekcie z celoslovenskej súťaže s medzinárodnou účasťou „Módna línia mladých 2018“
16:30 – 17:00 FERI a PALI - zábavné duo - Rozprávanie o živote dvoch kamarátov
17:00 – 17:30 KEEP MOVIN - Akrobatická silová show spojená so zábavnými prvkami
17:30 – 17:45 Tradičné chute Šariša - Vyhodnotenie 3. ročníka súťaže vo varení „mačanky“
19:00 – 20:30 AKUSTIKA - Vystúpenie prešovskej reggae – world music kapely
20:30 – 22:00 HEĽENINE OČI - Vystúpenie známej a veľmi obľúbenej prešovskej multižánrovej kapely

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul.:
10:00– 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE - Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými koncertmi na Floriánovej ul.; Remeslo má zlaté dno – predstavenie umelcov a ich handmade výrobkov
18.00 / Floriánova ulica Folklórny súbor SOLIVARČAN a Detský folklórny súbor SOLIVARÍK - Program známych prešovských folklórnych súborov (V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Caraffky)
14:00– 19:00 Tradičné chute Šariša - Prešovský klub kuchárov a cukrárov ponúka ochutnávku „mačanky“ v rámci už 3. ročníka súťaže vo varení tohto tradičného východniarskeho jedla
14:00 – 18:00 / Južný park - OZ Kreativus - Netradičné hry, súťaže a aktivity pre deti aj dospelých

15:00 SLÁVNOSTNÉ ZASADNUTIE MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA MESTA PREŠOV / historická sála PKO Čierny orol, Hlavná 50/ Odovzdávanie verejných ocenení mesta Prešov oceneným laureátom
Zaujímavé atrakcie pre deti / pešia zóna
Detský kolotoč, nafukovacie hrady, bungee trampolina, autíčka...

štvrtok 7. jún:
PÓDIUM:
16:00 – 16:10 Slávnostné otvorenie PREŠOVSKÉHO TROJIČNÉHO JARMOKU
16:10 – 21:00 VYSTÚPENIE FOLKLÓRNYCH SÚBOROV - DFS Šarišanček, UGUNTINA súbor z Lotyšska, DFS Šariš - ZUŠ Prešov, hudobno-spevácke zoskupenie Aksen, FS Karpaťanin, DFS Petrovančan, FS Dúbrava, FS Starišan, FS ŠARIŠAN

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul.:
10:00-19:00 PREŠOVSKÝ TROJIČNÝ JARMOK - prehliadka tradičných remesiel
10:00– 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE - Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými koncertmi na Floriánovej ul.
18.00 / Floriánova ulica - Potmehút - Vystúpenie prešovskej kapely, ktorej tvorbu je možné charakterizovať ako impresionistický folk (V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Caraffky)

piatok 8. jún:
PÓDIUM:
15:30– 16:30 MÁME RADI PREŠOV - Hudobno- tanečno-spevácky blok žiakov a pedagógov ZUŠ Mikuláša Moyzesa
17:00– 18:00 OLD SCHOOL BROTHERS - Tanečná show tanečníkov z tanečnej školy Old School Brothers
18:50 – 19:00 Vyhodnotenie súťaže o najkrajšie tablo v Prešove spojené s odovzdaním cien za najkrajšie tablo
19:00– 20:00 CHIKI-LIKI-TU-A: Vystúpenie známej a obľúbenej prešovskej alternatívnej hudobnej skupiny
20.30 – 21:30 LAURA A JEJÍ TYGŘI - Vystúpenie pražskej hudobnej skupiny ovplyvnenej radom hudobných žánrov akými sú funk, soul, jazz alebo rock
22:00– 23:00 BILLY BARMAN - Vystúpenie obľúbenej rockovej hudobnej skupiny z Bratislavy
PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul.:
10:00-19:00 PREŠOVSKÝ TROJIČNÝ JARMOK - prehliadka tradičných remesiel
10:00– 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE - Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými koncertmi na Floriánovej ul.
17.00 / Floriánova ulica - Verejná dražba obrazu vytvoreného Mgr. art. Kamilom Jurašekom v pondelok počas Prešovského Montmartru
17:00 / historická sála PKO Čierny orol, Hlavná 50 - Modlitbičky - Jana Bezek / Milan Rúfus Zhudobnené Modlitbičky Milana Rúfusa v spolupráci so slovenskou džezovou klaviristkou, skladateľkou Janou Bezek a Bratislavským detským zborom
18.00 / Floriánova ulica - Daša Kostovčik & band - Vystúpenie mladej talentovanej košickej speváčky s kapelou (V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Caraffky)

sobota 9. jún:
PÓDIUM:
16:00– 16:50 DIVADLO CILILING - Predstavenie interaktívnej rozprávky Kocúr v čižmách
16:50 – 17:20 SOKOLIARSKA SKUPINA sv. BAVONA - Sokoliarske vystúpenia, ukážky práce s dravcami, kombinácia vzdelávania a zábavy
17:20 – 17:30 MERLIN - SZUŠ zo Sniny predstaví Írske a dobové tance

17:30 – 18:00 SOKOLIARSKA SKUPINA sv. BAVONA
Sokoliarske vystúpenia, ukážky práce s dravcami, kombinácia vzdelávania a zábavy
18:00 – 18:20 DUO SPIRITO INFIAMMATO - Ranobaroková vokálna a inštrumentálna hudba európskych majstrov v podaní Kamila Skladaná (spev, zobcová flauta), Hana Schlosser (spinet)

18:30 – 19:00 SHŠ COHORS - Hromadné bitky a súboje z obdobia stredoveku, zamerané prevažne na pôsobenie žoldnierskych vojsk a žoldnierov ako takých.

19:00 – 20:30 JAMES EVANS BAND - James Evans, multiinštrumentalista , skladateľ a spevák pochádzajúci z Walesu prináša hudobný štýl typický pre jeho domovinu. Ide o kombináciu národnej írskej hudby s prvkami jazzu, popu a iných hudobných štýlov.
20:30 – 21:00 Divadelná a šermiarska spoločnosť ARAMIS - Známa divadelná a šermiarska spoločnosť z Košíc predvedie hrané fragmenty z dejín Európskeho vojenského umenia
21:00 – 22:15 VERONIKA RABADA so skupinou - Dynamická speváčka s výrazným hlasom prináša so svojou kapelou osviežujúcu hudbu z prostredia ethno world music v dynamicky tanečnom štýle.
22:15 – 22:40 OHŇOVÁ SHOW - Divadelná a šermiarska spoločnosť ARAMIS ukončí Dni mesta Prešov 2018 veľkolepou ohňovou show

dni-m est a-6-2018

Zdroj: https://www.presov.sk/oznamy/dni-mesta-presov-2018-kompletny-program.html
Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:219096
Včera:78
Dnes:66