Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

V poradí druhá neformálna beseda v kaviarni, ktorá sa konala 20.9.2018 v kaviarni Botanique Art v Prešove predstavuje súčasť projektu „ZDRAVÍ OBČANIA – ZDRAVÉ RODINY – ZDRAVÉ KOMUNITY“.

Besedy sa zúčastnili predstaviteľky z občianskeho združenia MyMamy, a to Mgr. Janka Lukáčová - odborná garantka za špecializované sociálne poradenstvo a JUDr. Elena Krušková, asistentka advokátky MyMamy, a ďalší odborníci ako aj laická verejnosť. Hostia a usporiadatelia podujatia, predstavitelia neziskovej organizácie Trojlístok, diskutovali na tému „Závislosť v kontexte násilia – násilie v kontexte závislosti“.

Uskutočnením besedy sa napĺňajú čiastkové ciele spomínaného projektu, s ohľadom na bio-psycho-sociálny model zdravia a jeho pôsobenie na individuálnej, skupinovej a komunitnej úrovni s dôrazom na zdravý životný štýl; budovanie zdravých vzťahov, rozvíjanie a podpora vnímania zdravého životného štýlu, zdravých presvedčení ako predpoklad k zdravému a plnohodnotnému životu v celej jeho komplexite.

Prioritami tejto besedy bolo zvyšovanie informovanosti, nastavenie cieľov riešenia problematiky danej témy, hľadanie spoločných prienikov v riešení v nastavených cieľov, podpora fungujúcich stratégií, sieťovanie organizácií a šírenie osvety.

Nasledujúcou aktivitou v rámci projektu bude ďalšia beseda pod názvom
"Keď si alkohol, drogy a nelátkové závislosti sadajú do školských lavíc“,
ktorá sa uskutoční 27.9.2018, t.j. vo štvrtok o 18.00 v kaviarni Botanique Art.

Kontakt pre viac informácií: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.; 051/7754479; 0948 078 997.
zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:247881
Včera:13
Dnes:5