Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

V piatok 12.10.20188 Vás všetkých pozývame na 7. ročník benefičného koncertu pre ROC (rodinné oddychové centrum) EMERKA v Prešove .
Výťažok zo vstupného bude venovaný centru Emerka na jeho ďalšie fungovanie.
Príďte na koncert a podporte Emerku ...

O EMERKE:

Rodinné oddychové centrum funguje ako občianske združenie od roku 2006. Vedú ho mamičky dobrovoľníčky s pomocou aktivačných pracovníčok.

Momentálne sú vo výkonnom tíme dve mamičky a to štatutárka Katarína Frimerová a Andrea Bérešová.
Emerka je nekomerčný priestor, ktorý ponúka mamičkám, ich deťom a celým rodinám tráviť svoj čas spolu a zmysluplne, vzdelávať sa, zabaviť sa a nájsť nové priateľstvá.

Najskôr Emerka pôsobila na Zimnej ulici v Prešove, kde po stavebných úpravách začal priestor bývalej ZŠ slúžiť ako materské centrum. Po prázdninách v roku 2008 však mamičky našli svoje centrum v dezolátnom stave po dažďoch a museli sa sťahovať.
Útočisko našli „emerkáčky“ v Centre Jána Pavla II. v Prešove, kde sa však mamičky mohli stretávať len obmedzene pár krát v týždni.
Zmena nastala v roku 2012 keď sa Emerka presťahovala do mestských priestorov, do budovy gymnázia P.P. Gojdiča na Bernolákovej ulici, kde pôsobí aj dnes. Tu môže Emerka ponúkať aktivity pre mamičky s deťmi každý deň, neobmedzene.

Mamičky tak môžu každý deň prísť do herne len tak sa pohrať, posedieť pri káve alebo čaji, porozprávať sa, vymeniť si svoje skúsenosti, navzájom si poradiť, podporiť sa...
Alebo sa môžu zúčastňovať niektorej pravidelnej aktivity (napr. cvičenie pre mamy, hudobná školička pre najmenších Yamaha, SM-systém pre mamy, predpôrodná príprava, podporná skupina dojčenia, montessori herňa)
Emerka organizuje nepravidelne aj väčšie podujatia ako je napríklad deň matiek – Míľa pre mamu, deň otcov, Mikuláš pre najmenších, karneval pre najmenších, deň detí, vianočná kapustnica, vianočné rodinné fotenie...
A tiež rôzne besedy, stretnutia s odborníkmi, vzdelávacie kurzy ...

Emerku založili aktívne mamičky, zakladajúce členky: Zuzana Majerníková, Anita Sventeková a Katka Juricová.
Vďaka aktívnym mamičkám fungovala ďalej, ďalšie koordinátorky: Majka Palenčárová a Martina Vinjarová
A vďaka aktívnym mamičkám funguje dodnes!

Funguje ale aj vďaka sponzorom, vďaka podpore mesta, dobrovoľníkom, darom a príspevkom.

Čo je nové v Emerke... Mamičky z Emerky využili tohtoročné leto nielen na oddych s rodinou, ale aj na rekonštrukciu priestorov Emerky na Bernolákovej ulici. Výmenu kobercov, vymaľovanie, zrekonštruovanie nábytku... to všetko zvládli ako vždy v rekordnom čase a teda do krásnych, čistých priestorov, ktoré ešte stále voňajú novotou môžete navštíviť každý pracovný deň od 9:00 do 12:00 a tiež od 15:00 do 18:00 (19:00).

Petra Kováčová

emerka beneficia 2018

 


Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:247290
Včera:27
Dnes:20