Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

3P Alzheimer centrum – organizačná zložka n. o. 3P – Projekt zakladá v Prešove podpornú skupinu pre rodinných príslušníkov opatrujúcich príbuzného trpiaceho Alzheimerovou chorobou, príp. iným typom demencie.

Podporná skupina vytvára priestor pre stretávanie sa ľudí, ktorých spájajú podobné zážitky a skúsenosti vyplývajúce zo starostlivosti o člena rodiny trpiaceho demenciou.

Členovia podpornej skupiny si navzájom poskytujú podporu prostredníctvom vyjadrenia vlastných pocitov, postojov, názorov. Spoločne hovoria o tom, čo ich trápi, čo teší, čo aktuálne prežívajú. Význam podpornej skupiny spočíva aj v prežití pocitu spolupatričnosti, pochopenia i vzájomnej pomoci. Okrem vzájomnej podpory členovia skupiny získavajú aj odborné rady. Na stretnutia skupiny môžu byť prizvaní aj hostia - odborníci z oblasti neurológie, psychiatrie, psychológie, gerontológie, sociálni pracovníci, liečební pedagógovia, profesionálni opatrovatelia, terapeuti a pod.

Skupina je koordinovaná liečebnou pedagogičkou Katarínou Kiseľákovou, ktorá sa špecializuje na problematiku demencie a nefarmakologických prístupov v jej terapii.

V prípade, že by ste sa radi do tejto skupiny zapojili, kontaktujte priamo koordinátorku:
t. č.: 0908 127 506
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">

podporna skupina 3P letak

zverejnila: -rk-

 

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:247894
Včera:16
Dnes:2