Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Aj tento rok zorganizovali mamičky z rodinného oddychového centra Emerka v Prešove „Benefičný koncert pre Emerku“.

Cieľom bolo tak ako každý rok vyzbierať čo najviac financií na ďalšie fungovanie a rozvoj centra, ktoré už od jeho vzniku vedú mamičky dobrovoľníčky. Každý ročník benefičného koncertu je zároveň narodeninovou oslavou Emerky. Na tohtoročnom 7. benefičnom koncerte centrum oslávilo svoje 12. narodeniny.

Každoročne sa benefičný koncert pre Emerku koná v priestoroch reštaurácie Villa Plaza na Plaza Beach, ktorá navyše sponzorsky pre každého hosťa pripravila welcome drink a pomohla tak Emerke vytvoriť naozaj príjemný večer plný zážitkov. Tento rok dostali hostia okrem welcome drinku aj darček v podobe časopisu „na Dedine“ od sponzora občianskeho združenia Občiansky klub Veľký Šariš, ktorý časopis vydáva. Počas celého koncertu boli k dispozícii aj kozmetické poradkyne Danka a Miška z Mary Kay, ktoré dámy počas celého skrášľovali.

Súčasťou koncertu bol už tradične predaj „hand made vecičiek od šikovných mamičiek“ kúpou ktorých hostia podporili nielen šikovné mamičky tvorilky, ale aj Emerku pretože z každého predaného hand made výrobku venovali predajcovia 10% centru.

Hostia sa aj tento rok veľmi tešili na žrebovanie tomboly, ktorá je rovnako súčasťou každého benefičného koncertu pre Emerku. Za tombolový lístok v hodnote jedno euro mohli hostia vyhrať krásne ceny. Bolo ich až 35 od rôznych sponzorov. Hlavnou cenou bol vyhliadkový let lietadlom, ale výhercovia sa určite tešili aj z krásnych plisé sukničiek od Jankiv Siblings, z lístkov do Cinemaxu, vstupeniek na predstavenie DJZ Prešov, darčekového poukazu do wellness centra Kryštál či zážitkovej hry od Paniq room Prešov a ďalších vecných cien a darčekových poukazov. Šarišská galéria venovala do tomboly špeciálnu cenu, obraz od poľského výtvarníka Mareka Burdziho a k nemu voľnú vstupenku pre dve osoby na rok 2018 do galérie, múzea a hvezdárne v Prešove.

7. benefičný koncert podporili nielen sponzori, ale aj umelci, ktorí vystúpili na koncerte bez nároku na honorár. Tento rok to bola Dida a jej hostia, ktorá už raz vystúpila pre Emerku na 3. ročníku. Tento raz si to zopakovala s inými hosťami a novými skladbami. Po nej vystúpila prešovská skupina MindSpy. Chlapci zo skupiny sa obávali či svojím rockovým hudobným štýlom zapadnú no obavy boli zbytočné. MindSpy boli príjemným a energickým spestrením koncertu. Veroniku Rabadu, ktorú snáď poznáte z televíznej obrazovky keď reprezentovala východ v relácii „Zem spieva“, mali hostia možnosť vidieť na živo v komornej zostave s huslistom Miškom Brandysom. Veronika predstavila aj svoje nové CD Lúka. No a po nej už patrilo pódium headlinerovi, skupine NOCADEN, ktorí napriek tomu, že prišli v unplugdovej zostave vytvorili neuveriteľnú atmosféru. Všetkých účinkujúcich vyspovedala a celým večerom sprevádzala šarmantná moderátorka Júlia Smolková.

Pozvanie na koncert prijala aj primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová, ktorá v krátkom príhovore popriala mamičkám z Emerky veľa síl a rodinnému oddychovému centru popriala všetko dobré. Nechýbali ani zakladajúce členky Emerky Anita Sventeková, Zuzana Majerníková a Katarína Juricová, ktoré sa na koncert každý rok veľmi tešia. Tiež prišli ich pokračovateľky Mária Palenčárová a Marina Vinjarová, ktorým rovnako patrí vďaka za to, že Emerka funguje už 12. rok. Všetky tieto mamičky dostali na koncerte ako milé poďakovanie za svoju nezištnú pomoc Emerke kyticu kvetov od sponzora kvety Herbár.

Aktuálna štatutárka Katarína Frimerová prezradila na koncerte, čo sa v Emerke udialo za posledný rok, akými zmenami prešla a čo momentálne mamičkám vo svojich priestoroch ponúka. Poďakovala za pomoc všetkým, ktorí počas celého roka Emerku podporujú, špeciálne svojej pravej ruke, aktívnej mamičke, ktorou je Andrea Bérešová.

7. ročník benefičného koncertu pre Emerku bol opäť veľmi príjemný večer plný stretnutí, milých rozhovorov, zábavy. Pozitívne to hodnotia aj organizátorky koncertu: „Priznáme sa, že keď sme začali s organizáciou koncertu tento rok, mali sme obavy, či sa nám podarí pripraviť aj siedmy krát zaujímavý program, lákavú tombolu a či príde na koncert dotatok ľudí. Predsa len, je to už siedmy krát... Poradilo sa! Atmosféra na koncerte bola opäť skvelá, aj finančne hodnotíme tento ročník veľmi pozitívne. Sme veľmi radi, že benefičný koncert sa už stal milou tradíciou.“

Vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii koncertu a predovšetkým patrí vďaka všetkým, ktorí na koncert prišli a Emerku podporili. Celý výťažok zo vstupného a tiež z predaja tomboly bol venovaný práve Emerke.
Tešíme sa už na ďalší ročník!

Organizárotka benefičného koncertu pre Emerku
Petra Kováčová

O EMERKE:
Rodinné oddychové centrum funguje ako občianske združenie od roku 2006. Vedú ho mamič-ky dobrovoľníčky s pomocou aktivačných pracovníčok.
Momentálne sú vo výkonnom tíme dve mamičky a to štatutárka Katarína Frimerová a Andrea Bérešová.

Emerka je nekomerčný priestor, ktorý ponúka mamičkám, ich deťom a celým rodinám tráviť svoj čas spolu a zmysluplne, vzdelávať sa, zabaviť sa a nájsť nové priateľstvá.
Najskôr Emerka pôsobila na Zimnej ulici v Prešove, kde po stavebných úpravách začal pries-tor bývalej ZŠ slúžiť ako materské centrum. Po prázdninách v roku 2008 však mamičky našli svoje centrum v dezolátnom stave po dažďoch a museli sa sťahovať.
Útočisko našli „emerkáčky“ v Centre Jána Pavla II. v Prešove, kde sa však mamičky mohli stretávať len obmedzene pár krát v týždni.
Zmena nastala v roku 2012 keď sa Emerka presťahovala do mestských priestorov, do budovy gymnázia P.P. Gojdiča na Bernolákovej ulici, kde pôsobí aj dnes. Tu môže Emerka ponúkať aktivity pre mamičky s deťmi každý deň, neobmedzene.

Mamičky tak môžu každý deň prísť do herne len tak sa pohrať, posedieť pri káve alebo čaji, porozprávať sa, vymeniť si svoje skúsenosti, navzájom si poradiť, podporiť sa...
Alebo sa môžu zúčastňovať niektorej pravidelnej aktivity (napr. cvičenie pre mamy, hudobná školička pre najmenších Yamaha, SM-systém pre mamy, predpôrodná príprava, podporná skupina dojčenia, montessori herňa)
Emerka organizuje nepravidelne aj väčšie podujatia ako je napríklad deň matiek – Míľa pre mamu, deň otcov, Mikuláš pre najmenších, karneval pre najmenších, deň detí, vianočná ka-pustnica, vianočné rodinné fotenie...
A tiež rôzne besedy, stretnutia s odborníkmi, vzdelávacie kurzy ...
Emerku založili aktívne mamičky, zakladajúce členky: Zuzana Majerníková, Anita Svente-ková a Katka Juricová.
Vďaka aktívnym mamičkám fungovala ďalej, ďalšie koordinátorky: Majka Palenčárová a Martina Vinjarová
A vďaka aktívnym mamičkám funguje dodnes!
Funguje ale aj vďaka sponzorom, vďaka podpore mesta, dobrovoľníkom, darom a príspevkom.

Čo je nové v Emerke... Mamičky z Emerky využili tohtoročné leto nielen na oddych s rodi-nou, ale aj na rekonštrukciu priestorov Emerky na Bernolákovej ulici. Výmenu kobercov, vy-maľovanie, zrekonštruovanie nábytku... to všetko zvládli ako vždy v rekordnom čase a teda do krásnych, čistých priestorov, ktoré ešte stále voňajú novotou môžete navštíviť každý pracovný deň od 9:00 do 12:00 a tiež od 15:00 do 18:00 (19:00).

emerk 2018 001

emerk 2018 002

emerk 2018 003

emerk 2018 004

emerk 2018 005

zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:247894
Včera:16
Dnes:2