Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Občania z málo podnetného prostredia

Tohtoročný Medzinárodný deň Rómov sa v Prešove bude oslavovať súťažami a športom.

Čítať ďalej...

Občianske združenie Ďakujem- ,,Paľikerav" vyhlasuje recitačnú súťaž „Rómovia recitujú“. Súťaž sa bude konať 02.11.2016 v Košiciach.

Čítať ďalej...

Informácie o programe

Nadácia Rómsky vzdelávací fond - organizačná zložka zahraničnej nadácie Roma Education Fund - Roma Oktatási Alap (REF) vyhlasuje výzvu na podávanie žiadostí o poskytnutie štipendií pre rómskych študentov stredných škôl.

Čítať ďalej...

Medzinárodný deň spomienky na holokaust Rómov, pripadajúci na 2. augusta, je príležitosťou, aby si obyvatelia jednotlivých európskych štátov pripomenuli a uznali, že i Rómovia ako etnická skupina boli v čase druhej svetovej vojny vystavení deportáciám a likvidácii.
V noci z 2. na 3. augusta 1944 bol "cigánsky" koncentračný tábor Osvienčim-Brezinka ako súčasť vyhladzovacieho nacistického tábora v Osvienčime zlikvidovaný.

Čítať ďalej...

Ponúkame miesto stážistu/ky pre človeka s výborným analytickým myslením v spoločenských vedách, so záujmom o výskum v oblasti sociálnej inklúzie a ochotou sa veľa učiť.

Čítať ďalej...

Nevieme, koľko ľudí bez domova u nás žije a aká je ich presná charakteristika. Štát a neziskovky pripravujú prvé sčítanie v hlavnom meste.

Čítať ďalej...

My, mladí z OZ ĎAKUJEM- ,,PALIKERAV" a YEPP Kecerovce – Olšava, sme sa 25.04.2016 zúčastnili premietania filmu Sídliskový sen v Košiciach vďaka Rytmusovi a organizácii eSlovensko. Táto akcia mnohým z nás splnila vytúžený sen stretnúť slávnu celebritu Patrika Vrbovského (Rytmusa).

Čítať ďalej...

Zamestnaných vo veku 55 až 64 rokov vlani pribudlo. Niektorí z nich už patria medzi pracujúcich dôchodcov, čo však podľa ekonóma už hraničí so zneužívaním sociálneho systému.
Kým v roku 2014 bola úroveň zamestnanosti v tomto vekovom období na úrovni 44,8 percenta, vlani išlo o 47 percent. Podobne rástol podiel starších zamestnaných takmer v celej Európe, vyplýva zo štatistík Eurostatu.

Čítať ďalej...

Vďaka talkshow ,,PAĽIKERAV za návštevu" organizovanej OZ ĎAKUJEM- ,,PAĽIKERAV“ majú diváci možnosť zažiť krásne zážitky, keďže každý týždeň medzi nás pozývajú známe osobnosti. Naposledy (22.04.2016) bol hosťom v talkshow ,,PAĽIKERAV za návštevu“ úžasný Reza Givilli a jeho priateľka Božka Candráková.

Čítať ďalej...

V talkshow ,,PAĽIKERAV za návštevu" pravidelne možno stretnúť mnoho zaujímavých hostí. V sobotu 16.04.2016 vo Výmenníku na Brigádnickej ulici v Košiciach boli tento raz hosťami tejto zaujímavej akcie Sendreiovci.

Čítať ďalej...

Strana 1 z 12

Návštevnosť

Spolu:247894
Včera:16
Dnes:2