Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

V lokalite Stará tehelňa v Prešove, kde žije najpočetnejšia rómska komunita v meste s počtom okolo 2 000 obyvateľov, chce mesto rozšíriť komunitné centrum.
To v súčasnosti funguje v provizórnych podmienkach v unimobunkách, ktoré kapacitne nepostačujú potrebám tunajšieho marginalizovaného rómskeho etnika.

Rekonštrukciou prejdú pivničné priestory jednej z bytoviek, ktoré budú slúžiť na prácu s deťmi a rodičmi rómskej komunity.
Mestskí poslanci ešte začiatkom roka prijali uznesenie, že mesto vyčlení z vlastných prostriedkov peniaze na vypracovanie projektovej dokumentácie rozšírenia komunitného centra a pri jeho rekonštrukcii sa bude uchádzať o peniaze zo zdrojov úradu vládneho splnomocnenca pre rómske komunity.

„Vytvorením komunitného centra sa zamedzí neefektívnemu využívaniu voľného času detí a mladistvých, vytvoria sa lepšie podmienky na prácu s nimi, posilní sa vzťah rodičov a detí a upevní sa familiárnosť rodín,” uviedla koordinátorka projektu Anna Zákutná.

S rómskou komunitou tu v súčasnosti pracujú komunitní a terénni sociálni pracovníci aj dobrovoľníci z organizácie Člověk tísni.

Viac informácií nájdete na: http://presov.korzar.sme.sk/c/7213631/presov-rozsiri-komunitne-centrum-v-starej-tehelni.html

(Zdroj: http://presov.korzar.sme.sk/c/7213631/presov-rozsiri-komunitne-centrum-v-starej-tehelni.html)
zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:247092
Včera:21
Dnes:19