Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Štvrtý jún bol pre 9 detí a ich mentorov z Komunitného centra Ostrovany výnimočný deň. Po celoročnom zapájaní sa do aktivít organizovaných ETP Slovensko ich čakala odmena v podobe výletu do Košíc. Ten bol financovaný ako Malý projektový zámer z Európskeho sociálneho fondu ako súčasť národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax, ktorý organizuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

komprax

Deti si užili cestu vlakom, či atmosféru historického centra Košíc. No hlavnou aktivitou bola návšteva Slovenského technického múzea a ich expozície Vedecko-technického centra pre deti a mládež. Po prvotnom otáľaní a očakávaní veľkej nudy sa všetci s vervou pustili do objavovania a hrania sa na naozaj zaujímavých hlavolamoch.

Hodina ubehla veľmi rýchlo a už sa ozývali aj hladné brušká. Preto sa všetci presunuli do reštaurácie a pochutili si na skvelom obede. Nasledovala ešte zmrzlina v centre, oddych v parku a napokon cesta vlakom späť do Šarišských Michalian.
Bol to naozaj výnimočný deň strávený s výnimočnými ľuďmi. Okrem zážitkov, ktoré nám nikto nevezme, si každý na pamiatku odniesol fotografie vo vlastnoručne vyzdobených rámčekoch.

Autorka: Mgr. Mária Bartová,
vedúca komunitného centra Ostrovany
zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:245609
Včera:52
Dnes:30