Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Medzinárodný deň detí radi oslavujú všetky deti na svete, radi dostávajú darčeky a radi sú v centre pozornosti a záujmu dospelých.
Výnimkou nie sú ani deti z Prešova, z lokalít, ktoré sú charakterizované ako „ohrozené sociálnym vylúčením“. Oddelenie sociálnych služieb MsÚ v Prešove pripravilo pre tieto deti zábavné športové popoludnie práve pri príležitosti MDD a dňa 06.06.2014 sa stretli v priestore pri Komunitnom centre K Starej tehelni deti a rodičia z ulice Pod Hrádkom, Tarasa Ševčenka a K Starej tehelni. Bolo naozaj veselo, stretli sa tu malé deti, tínedžeri, rodičia, prišli sa pozrieť aj starí rodičia, všetko popoludní žilo, športovalo, súťažilo.

Pripravených bolo 120 darčekov ( bublifuk a Horalka) pre všetky deti a špeciálne odmeny pre tie deti, ktoré získali body za súťaže.
JUDr. Pavel Hagyari, primátor mesta, tiež prišiel deti pozdraviť a doniesol sladkosti, za ktorými sa hneď len tak zaprášilo.

Deti súťažili v niekoľkých disciplínach: 
1. Kolky – Hod loptou do koliek. Každé dieťa má 2 pokusy. Na základe súčtu padnutých kolkov získava dieťa body.
2. Hula hop – Max. 4 osoby naraz. Kto vydrží najdlhšie točiť okolo pása, získava najviac bodov.
3. Granát – Súťažia naraz 2 osoby. Hod „ťažkou“ loptou do vedra. Všetci majú 3 pokusy. Najviac trafených = najviac bodov.
4. Prekážky – 2 deti súbežne bežia okolo prekážok. Kto skôr prejde trasu, získava viac bodov.
5. Klokan – 2 deti súbežne skáču so zviazanými nohami z bodu A do bodu B. Kto skôr prejde trasu, vyhráva.

Súťažilo sa na jednotlivých stanovištiach. Každé stanovište malo svoju farbu (označené stuhami z krepového papiera) + rovnakú farbu mali aj žetóny, aby sa nestalo, že jedno dieťa bude súťažiť a zbierať žetóny viac krát na tom istom stanovišti. Stanovište malo svojho „šéfa“ (dobrovoľník, zamestnanec, študent) a ten bol zodpovedný za priebeh súťaží a ohodnotenie súťažiacich bodmi.
Za vykonanú súťaž dostalo dieťa od šéfa žetón v určitej hodnote: 1 – 10 b. O hodnote udeleného žetónu rozhoduje šéf (pri najčistejšom svedomí a vedomí  na základe výkonu dieťaťa na stanovišti).
Zozbierané žetóny si deti mohli vymeniť za darčeky, ktoré boli v „obchode“ v modrej búde.

Popoludnie skončilo fúkaním bublifukov, vybaľovaním darčekov, osviežením limonádou a sladkosťami.
Každý bol spokojný, nikomu sa nič nestalo, šikovne zvládli deti všetky disciplíny aj svoju vlastnú discilinovanosť.

Autorka: Mgr. Beáta Horváthová,
vedúca Oddelenia sociálnych služieb
zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:245421
Včera:16
Dnes:25