Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Vo Výmenníku na Brigádnickej, bolo v pondelok 11.04.2016 opäť veselo. Hosťom pravidelnej talkshow ,, Paľikerav za návštevu“ bola tentokrát úžasná skupina Gipsy Culy z Trebišova.

Spevák kapely Jozef Lovas, ktorý je zároveň aj jej zakladateľom, divákom v hľadisku prezradil niekoľko zaujímavých informácií o kapele, aj zo svojho súkromného života. Niekoľkokrát počas interview, ktoré bolo vedené pani Vaňovou, sa mu podarilo svojimi ,,trefnými“ odpoveďami, rozosmiať celé publikum. Po príjemnom a zábavnou rozhovore nasledovalo hudobné vystúpenie.

Kapela Gipsy Culy zahrala niekoľko nádherných chytľavých piesní, v rómskom aj slovenskom jazyku, a roztancovala tak celý Výmenník. Kapela Gipsy Culy pôsobí na hudobnej scéne už 15 rokov. Koncertujú na rôznych kultúrnych podujatiach aj na svadbách. Svoje koncerty odohrávajú nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike, v Anglicku a v Kanade. Počas svojho dlhoročného pôsobenia sa podarilo kapele nahrať okolo 80 cd- nosičov. Ich hudobný repertoár je veľmi pestrý. Hrajú piesne rôzneho žánru, v rómskom aj slovenskom jazyku.

Autor: Mgr. Andrea Ondovová
Foto: Výmenníky, ROMED
zverejnila: -rk-

Návštevnosť

Spolu:247093
Včera:21
Dnes:20