Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

My, mladí z OZ ĎAKUJEM- ,,PALIKERAV" a YEPP Kecerovce – Olšava, sme sa 25.04.2016 zúčastnili premietania filmu Sídliskový sen v Košiciach vďaka Rytmusovi a organizácii eSlovensko. Táto akcia mnohým z nás splnila vytúžený sen stretnúť slávnu celebritu Patrika Vrbovského (Rytmusa).

V kine sme boli poniektorí prvýkrát. Nikto z nás nečakal, že Patrik Vrbovský pod umeleckým menom (Rytmus) k nám zavíta aj osobne. Všetci sme boli prekvapení z toho, že budeme mať možnosť sa sním stretnúť. Keď sa vo dverách objavil slávny Patrik Vrbovský (Rytmus), všetci sme boli nadšení.
Dozvedeli sme sa, že film Sídliskový sen vznikal 8 rokov. Patrik ,,Rytmus“ Vrbovský vyrastal v obyčajnej rodine na sídlisku v Piešťanoch a kvôli rómskemu pôvodu ho odsudzovali.

Vo filme sme videli aj zábery z jeho rodinného archívu: videá a fotografie, doložené osobnými výpoveďami ľudí z najbližšieho Rytmusovho okolia. Je neuveriteľné, že z obyčajného rómskeho čašníka vyrastajúceho v ,,gádžovskej´´ rodine sa za 8 rokov nakrúcania filmu stala známa osobnosť a idol mládeže.
Mladým divákom dal veľa rád, pretože on sám si prešiel krutým životom, ale nevzdával sa a išiel ďalej za svojím snom.

Autor: Petra Balogová
Foto: Stanislav Balog
zverejnila: -rk-

Návštevnosť

Spolu:247023
Včera:33
Dnes:19