Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Karate v Prešove vsadilo na športovú výchovu reprezentantov od najmladších kategórií a začína sa to vyplácať. Prešov karate KIDS z Junioru sú majstrami Slovenskej republiky!

Pred májovým vrcholom sezóny, čakali na PRESOV KARATE KIDS z JUNIORU PREŠOV ešte podujatie - Majstrovstvá VÚKABU 2017, Košice, 06.05.2017. Najmladšie PRESOV KARATE KIDS cestovali bojovať do Košíc o tituly a už táto kvalifikačná súťaž potvrdila, že deti v Juniore, sa na blížiacich Majstrovstvách slovenska nestratia.

PRESOV KARATE KIDS získali cez 50 medailí a z 32 členného kádra sa väčšina kvalifikovala na Majstrovstvá Slovenskej republiky konaných týždeň po tejto suťaži. Na VÚKABU kvalifikácii prekvapili svojím výkonom bratia BALUCHOVCI, Sebastían STAŠÍK, Dominika HOŠKOVÁ, súrodenci KOČIŠOVCI, Dávid LUKÁČ, Viktória SABOLOVÁ, Adela VAĽKOVÁ a ďalší nováčikovia, ktorí nastúpili do tréningového procesu v KK JUNIOR len na začiatku tejto sezóny. Ich výsledky a tréningový progres naznačujú, že prešovské karate má o talenty postarané.

Po kvalifikácii VÚKABU nasledoval vrchol sezóny v karate detí v sezóne 2016/17, a to Majstrovstvá Slovenska 2017 v karate detí, konané dňa 14.05.2017 Košice. Je neuveriteľné za akú krátku dobu sa JUNIOR vrátil späť medzi slovenskú špičku v rámci karate detí.

Porozprával nám o tom tréner Ľubomír ČIERNIK:
PRESOV KARATE KIDS získali 9 medailí ( 2-3-4) a v Prešove máme 2-och majstrov Slovenskej republiky v nabitej konkurencii slovenskej špičky v karate detí.
Inga Salaganičová a Matej Krajňák sú vo svojich kategóriach KUMITE najlepšími zápasníkmi na Slovensku pre rok 2017! PRESOV KARATE KIDS v nedeľňajší májový deň zažili doposiaľ najúspešnejší deň v ich športových kariérach. Celkovo 9 medailí je neuveriteľný počet medailí pre Prešov, celkové 13. miesto v medailovej bilancii klubov a celkové 6. miesto v športovom zápase KUMITE zo všetkých klubov je sen. Sen za ktorým Prešov tvrdo išiel dennodennou drinou a prácou s najmenšími PRESOV KARATE KIDS.

Prešovské finále v kategórii 8-9 ročných chlapcov, kde na vlajky porazil Matej Krajňák ďalší obrovský talent v Juniore Gregora Lehotského bolo vyvrcholením 2,5 ročnej driny, odkedy sa s deťmi v Prešove začalo makať s cieľom byť raz najlepší na Slovensku. Haleckej medailová explózia nielen na Majstrovstvách Slovenskej republiky, ale počas celej sezóny svedčí o tom, že v Prešove sa pracuje s deťmi v mladšom veku na vysokej odbornej stránke.

V Prešove ideme ďalej a budeme pracovať na tom, aby sa naše výsledky zlepšovali. Všetky deti su šikovné a vždy platí pravidlo, že ak niečo veľmi chcete a zatnete sa pre prácu aby ste ten cieľ dosiahli, dokážete to. Chceme pogratulovať medailistom zo Slovenska, je veľkou vecou, že ste sa za tak krátku dobu zaradili medzi špičku Slovenskej republiky. Ne-medailistom odkazujeme, že nejde len o víťazstva, ale o progres, ktorý je vidno u každého dieťaťa v Prešove. Zrnká tréningu sa aj tak budú zrátavať postupne a rozhodújuce je zlepšovať sa postupne až k seniorskému veku, bez ohľadu na to či sa Vám teraz darí, alebo nie. Osu.

Výsledky PRESOV KARATE KIDS Z JUNIORU PREŠOV na M-SR žiakov 2017:

  • Majsterka Slovenskej republiky za rok 2017 - INGRID SALAGANIČOVÁ - KUMITE 8-9 ROČ.
  • Majster Slovenskej republiky za rok 2017 - MATEJ KRAJŇÁK - KUMITE 8-9 ROČ.
  • Gregor Lehotský, Sofia Halecká, Melánia Laciová - 2. miesto KUMITE - vicemajstri Slovenskej republiky
  • Marko Kašprišin - KUMITE, Sofia Halecká - AGILITY, družstvo KATA 6-7 roč. dievčat (Halecká, Kočišová, Vaľková), družstvo 6-7 ročných dievčat (Laciová, Halecká, Vaľková) - 3. miesto na M-SR žiakov 2017

presov karate kids 003

presov karate kids 002

presov karate kids 001

Autor: Ľubomír ČIERNIK
Zdroj: http://pis.sk/clanok/16516/presovske_karate-_nie_je_hokej-.html
Zverejnila: -rk-

 

Návštevnosť

Spolu:241926
Včera:38
Dnes:8