Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Ani sme sa nenazdali a „červené nosy“ sme privítali opäť na Cemjate. Dňa 24. októbra 2015 k nám zavítali naši starí známi zdravotní klauni z občianskeho združenia Clowndoctors (Červené nosy), ktorí už roky navštevujú nemocnice, domovy sociálnych služieb, zariadenia pre seniorov a iné sociálne inštitúcie.

Snažia sa vyčariť úsmev na tvárach a rozdávať radosť a smiech mladým, aj tým skôr narodeným po celom Slovensku. A že to robiť vedia a robia to s láskou a entuziazmom, sme sa presvedčili aj teraz.

Na rozdiel od minulej návštevy, ktorá sa uskutočnila vo veľkej jedálni zariadenia pre seniorov, tento krát naši klauni zavítali priamo do jednotlivých domov medzi našich obyvateľov, aby sa podelili s ich radosťami i starosťami. Naši „klauni“ sa s každým osobne privítali, predstavili a prehodili pár hrejivých slov, ba pridali aj malý bonus - zaspievali si spolu naše slovenské ľudové pesničky a to podľa želania obyvateľov.

Pesničky, ktoré boli často humorne ladené, neraz vyčarili úsmev na tvárach našich starkých. A o to červeným nosom práve ide. Vrátiť našich „starkých“ do detských čias, zabudnúť na svoje starosti, bolesti i zdravotné problémy a prísť na krajšie myšlienky.
Naši obyvatelia z domov Diana, Thália a Domu nad Jazerom prežili krásne sobotné predpoludnie v spoločnosti mladých ľudí rozdávajúcich radosť, lásku, smiech a porozumenie.

(Zdroj: http://www.zpscemjata.sk/www/index.php/item/199-cervene-nosy-opat-na-cemjate)
Foto: Archív ZpS Harmónia, Cemjata
zverejnila: -rk-

Návštevnosť

Spolu:245689
Včera:22
Dnes:8