Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Pod týmto názvom počas štyroch festivalových dní v Michalovciach dôchodcovia športovali a prezentovali aj svoje umelecké nadanie.

Zmerali sily v ľahkej atletike, streľbe zo vzduchovky, futbale, petangu, šachu ale aj v stolnom tenise či preťahovaní lanom.
Vo štvrtok podvečer na slávnostnom otvorení vystúpili umelecké telesá reprezentujúce jednotlivé zúčastnené krajiny.
Piatok už bol súťažný, umelecké telesá boli rozdelené do kategórií hudobné vystúpenia, zborový spev a tanec.
Sobota už bola výsledková. Všetky kultúrne a športové aktivity hodnotila porota. Najlepšie z nich získali ocenenie.

Na medzinárodnom festivale sa úspešne zúčastnili aj členovia z prešovského klubu seniorov z AkSenu. A ako nás informovala jeho predsedníčka Anna Kanuščáková, ukázali že život je krásny. Z tohto festivalu si odniesli do Prešova všetky 3 miesta v stolnom tenise a 1 miesto v hode kriketkou.


Cieľom medzinárodného festivalu Život je krásny, bolo spojiť ľudí tretieho veku. Zúčastnilo sa ho asi 500 seniorov z desiatich krajín.
Prvý ročník, ktorý položil základný kameň novej tradície, vyvrcholil sobotňajším galakoncertom, ako inak, pod holým nebom, na michalovskom námestí.
Bielorusko, Bulharsko, Česko, Chorvátsko, Lotyšsko, Macedónsko, Srbsko, Ukrajina, Francúzsko a domáce Slovensko mali zastúpenie na pódiu aj ihrisku. Česká republika a Francúzi sa prihlásili iba do športových zápolení.

Čítajte viac: http://dolnyzemplin.korzar.sme.sk/c/20269521/michalovce-boli-na-par-dni-medzinarodnym-centrom-seniorov.html#ixzz4KzdWDJL2z

Informácie a foto poskytla Anna Kanuščáková
zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:237069
Včera:42
Dnes:54