Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Volám sa Albert, muž, ktorý mal rád pohyb, chodil z miesta na miesto ako kamionista, som sa pred Vianocami v decembri ocitol pred vážnym rozhodnutím, keď ma kontaktovali ohľadom mojej žiadosti a dňa nástupu do zariadenia.

Po zdravotných ťažkostiach, ktoré nastali som sa pomerne v mladom veku 66 rokov musel rýchlo rozhodnúť ako ďalej, lebo som nebol schopný sa sám o seba postarať, aj keď som bol už dlhšie odkázaný sám na seba. Po rozhovore s mojím synom som dospel k názoru, že nastúpim do Zariadenia pre seniorov Harmónia - Cemjata, aj keď s obavami, čo ma v novom "domove" čaká.

Bol som veľmi príjemne prekvapený ako ma medzi seba prijali chlapi s podobným osudom a rovnako aj starostlivý personál. Mám výbornú stravu, zdravotnú starostlivosť, ak mám chuť, tak sa porozprávam s chlapmi, prečítam si knihy, pozriem televízor a ak potrebujem, tak zájdem do mesta.

Sám by som túto situáciu nezvládol a aj keď som Vianočný čas napokon strávil u syna, rád som sa po sviatkoch vrátil do nového domova, medzi tých, ktorí sú moja nová rodina. Teraz sa teším na jarné počasie, posedenie vonku na lavičke a čas strávený v spoločnosti mojich nových priateľov, alebo rozčítanej knihy.

Viem, že je tu personál, ktorí mi podá pomocnú ruku, ak to budem potrebovať, aj láskavé a povzbudzujúce slová do "zamračených dní", ktoré sa občas objavia.

Bývalý aktívny muž – Albert

cemjata list 03 2018 01
cemjata list 03 2018 02

Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:241778
Včera:65
Dnes:1