Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Všeobecne závislí - aktívni užívatelia a abstinujúci

Drogovou závislosťou rozumieme užívanie látok prírodného alebo syntetického pôvodu, ktoré spája vysoké riziko vzniku závislosti. Drogová závislosť je považovaná za chorobu, radíme ju medzi chronické ochorenia centrálnej nervovej sústavy. Je teda možné ju diagnostikovať, liečiť .

Čítať ďalej...

Gamblerstvo môže zasiahnuť každého bez ohľadu na vek, pohlavie či spoločenské postavenie. Rozďeľujeme ho na stávkovanie a hazardné hry (automaty, poker, atď...).

Čítať ďalej...

alkohol

BRATISLAVA - Závislosť od alkoholu sa odteraz na Slovensku bude dať liečiť aj novým typom farmakologickej terapie, ktorá nevyžaduje úplnú abstinenciu. Jej cieľom je zníženie nadmernej konzumácie alkoholu, čo môže predstavovať pre pacientov prijateľnejšiu alternatívu.

Čítať ďalej...

Hracie automaty

Centrum pre liečbu drogových závislosti (CPLDZ) v Bratislave od 1. februára zabezpečuje bezplatnú poradenskú linku pre závislých hráčov 0800 800 900. Ľudia trpiaci gamblerstvom, ale aj ich rodinní príslušníci sa na odborníkov môžu obrátiť počas pracovných dní, v čase od 09.00 do 17.00 h.

Čítať viac na prestavka.sk

ples abstinentov

Dňa 19.1.2013 sa v reštaurácií Čierny barón v Prešove konal Ples prešovských abstinentov a to už jeho deviaty ročník. Plesu sa zúčastnilo na 80 abstinentov z celého Slovenska (Trenčín, Žilina, Prievidza, Námestovo, Levice, Košice, Poprad, Humenné, Medzilaborce, Svidník, Bardejov, Prešov)

Čítať ďalej...

klub abstintov

Máte problém s užívaním alkoholu, iných drog alebo s hazardnými hrami? Má takéto problémy Váš partner, iný rodinný príslušník či kamarát? Svojpomocná skupina KLUB PREŠOVSKÝCH ABSTINENTOV v každú stredu o 16:00 hod. V budove PSK v Prešove, Námestie mieru č. 2 (jedáleň Vapstra, s.r.o.).

Čítať ďalej...

Návštevnosť

Spolu:247881
Včera:13
Dnes:5