Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Okrem toho, že v boccii hrajú proti sebe jednotlivci, existuje aj jej párová a tímová verzia. Tímy sú zložené z troch hráčov spoločne v kategórii BC1/BC2 a v pároch stoja, respektíve sedia proti sebe dvojice samostatne v kategóriách BC3 a BC4.

Tri páry sa nakoniec podarilo postaviť športovému klubu Boccia ZOM Prešov na Majstrovstvách Slovenska v boccii párov a tímov, ktoré sa konali v sobotu 22.11.2014 na deviatich kurtoch bratislavského športového komplexu Aircraft Sport House.

Klohna, Košťál v BC3-ke obhajovali titul, Klimčo, Mihová BC4 chceli predať natrénované a na poslednú chvíľu zložený pár BC4 Hagarová, Prášil mohol iba milo prekvapiť. Nakoniec neprekvapil, prehral všetky zápasy vo svojej tažkej skupine a do závrečných bojov nepostúpil. Ale ani nesklamal, na rozdiel od nášho „výstavného“ páru BC3 Klohna, Košťál, ktorý vyslovene sklamal. Nenaplnil ambície obhajcu, rovnako prehral všetky tri svoje zápasy a skončil hlboko v poli porazených.

Ešte že máme Mihovú s Klimčom, ktorí vo svojej skupine vyhrali dva z troch zápasov a bezpečne postúpili do semifinále. Tam už síce nestačili na dva naše najlepšie, reprezentačné páry Balcová, Andrejčík a Ďurkovič, Strehársky ale v konečnom sumári obsadili krásne štvrté miesto. Ich hra mala dobrú úroveň, potvrdila evidentné zlepšenie vyplývajúce z pravidelného trénovania a ukázala veľký potenciál pre pokračovanie v tomto trende.

Jednalo sa o posledné vrcholné boccia podujatie na Slovensku v sezóne 2014. Aj vzhľadom k tomuto faktu mala výprava bocciistov z Prešova početne rozšírenú verziu. V troch autách sa do Bratislavy vybralo celkovo 13 ľudí, hráčov, asistentov i fanúšikov. Všetci sme sa, viac-menej dôstojne, rozlúčili so súťažným ročníkom, ktorý priniesol pre náš klub veľa radosti, pekných zážitkov, mnoho nových znalostí i športových úspechov. Aj vdaka významnej pomoci podporovateľov sme v našej prvej kompletnej sezóne mohli bocciu na východe Slovenska rozbehnúť, reprezentovať a dať tak príležitosť pre ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím aby športovali, súťažili a víťazili.

Účasť zástupcov ŠK Boccia ZOM Prešov na celoslovenských i medzinárodných podujatiach, propagačné akcie ako aj i tréningový proces v rámci dlhodobého projektu „Aj ty môžeš byť víťaz“ podporujú:
NADÁCIA PRE DETI SLOVENSKA z Fondu HODINA ĎEŤOM
PKO Prešov
MESTO PREŠOV
PICTUS - GRAFICKÉ ŠTÚDIO, Prešov
REVO-MAT, s. r. o., Piešťany - dovoz, predaj, výdaj a servis zdravotníckych pomôcok
ARES, s. r. o., Bratislava - bezbariérové riešenia

Autor: Boris Klohna,
predseda o.z. ZOM Prešov
Foto: archív ZOM Prešov
zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:247063
Včera:19
Dnes:11