Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Vážení športoví priatelia, zástupcovia klubov, združení, hráči a médiá,

pozývame Vás na Boccia turnaje 1. ligového kola jednotlivcov, národne klasifikovaných hráčov v kategórii BC3 v piatok 27.03.2015 a BC4 v sobotu 28.03.2015 v športovej hale v Podlipníkoch pri Prešove.
Boccia sezóna 2015 na Slovensku konečne štartuje, a pre kategórie BC4 a BC3 sa začne práve u nás v Prešove. Presnejšie povedané v športovej hale pri reštaurácii Lietadlo v Podlipníkoch, čo je cca. 20 km od Prešova na hlavnom ťahu smerom na Vranov nad Topľou. Až tu sme, po úmornom hľadaní, našli relatívne dobré podmienky na usporiadanie športového podujatia pre väčší počet športovcov pohybujúcich sa na invalidnom vozíku. Aj keď k „ideálu“ to má ešte stále dosť ďaleko.

Hala ponúka prístupný a dostatočne veľký priestor, s dobrým hracím povrchom (plávajúca laminátová podlaha). K dispozícii je možnosť stravovania v pripojenej reštaurácii, ako aj oddelená bezbariérová toaleta. Organizácia ZOM Prešov a jej športový klub tu usporiada, v dňoch 27. a 28. marca 2015 (piatok a sobota), turnaj prvého ligového kola najvyššej rankingovej súťaže v boccii na Slovensku. Táto športová akcia sa uskutoční z poverenia športovo-technickej komisie (ŠTK Boccia), pod záštitou, a podporou Slovenského zvätu telesne postihnutých športovcov (www.sztps.sk).

Boccia je paralypijsky šport pre ľudí ťažkým telesným postihnutím (vozičkárov), ktorý je svojim princípom podobný petangu, bowlsu, alebo curlingu. Prvý krát sa turnaj odohraje v dvoch po sebe nasledujúcich dňoch, pričom v piatok 27.3.2015 to bude zápolenie v kategórii BC3 (hráči hrajú s asistentom a pomôckami, ako rampa, tykadlo a pod.) a v sobotu prebehnú stretnutia hráčov kategórie BC4 (hráči hrajú samostatne).

Do Prešova, respektíve do Podlipníkov zavítajú najlepší boccisti Slovenska, naši reprezentanti na paralympijskych hách, svetových pohároch, majstrovstvách Európy a sveta. Svoje boccistické umenie by nám mali predviesť účastníci niekoľkých paralympiád Robo Ďurkovič a Martin Strehársky v BC4-ke, BC3-kár Adam Burianek, nominovaný na aprílovú Európu v Barcelóne, či náš doposiaľ úradujúci Majster Európy a momentálne druhý hráč svetového rebríčka (BC4) Samuel Andrejčík. Za domácich im budú, dúfajme, úpešne sekundovať v BC4-ke Marián Klimčo, Anna Mihová, Miro Prášil, Irena Mihová a v BC3 Marián Košťál a Boris Klohna.

Radi by ste vedeli o boccii viac, chcete vidieť našich najlepších boccistov v akcii? Pozývame Vás, našich fanúšikov, priaznivcov, divákov, zástupcov verejnosti, médiá a všetkých ostatných, ktorí by sa prípadne radi boccii v budúcnosti venovali alebo poznajú niekoho, pre koho by mohol byť tento šport vhodný. Prídte do Podlipníkov fandiť, povzbudzovať a zabaviť sa.

Tešíme sa na Vás!
Boris Klohna
predseda o.z.
ZOM Prešov
Karpatská 18, 080 01 Prešov, SLOVAKIA
tel.fax: ++421 51 770 14 99, ++421 908 487 603
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., www.zompresov.sk

Účasť zástupcov ŠK Boccia ZOM Prešov na celoslovenských a medzinárodných podujatiach, organizáciu vlastných podujatí, propagačných akcií i tréningový proces, v rámci dlhodobého projektu „Aj ty možeš víťaziť“, podporujú:

  • NADÁCIA PRE DETI SLOVENSKA z Fondu HODINA DEŤOM
  • PKO Prešov
  • MESTO PREŠOV
  • PICTUS - GRAFICKÉ ŠTÚDIO, Prešov
  • REVO-MAT, s. r. o. , Piešťany - dovoz, predaj, výdaj a servis zdravotníckych pomôcok
  • ARES, s. r. o. , Bratislava - bezbariérové riešenia

boccia liga 2015 presov - plagat2

zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:247066
Včera:19
Dnes:14