Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

V stredu 28. októbra 2015 sa v priestoroch bezbariérovej telocvične na ZŠ Prostejovská v Prešove, konal mládežnícky turnaj pod názvom „Gaštankové zápolenie v bocci 2015“. Organizačne ho zabezpečilo občianske združenie ZOM Prešov.

Podujatie bolo súčasťou aktivít Komunitného centra ZOM Prešov a zároveň aj vyvrcholením a vyhodnotením celoročného tréningového snaženia detí a mladých ľudí s telesným postihnutím, ktoré pravidelne prebieha na tunajšej základnej škole.

Turnaja sa zúčastnilo celkovo 16 mladých, nádejných športovcov. Hralo sa na dvoch kurtoch s parketovým povrchom. Hráči mali k dispozícii boli 3 sady lôpt, boli vyžrebovaní do pavúka. V úvode sa hralo na dve zmeny, semifinále a finále potom na štyri. Zápasy rozhodovali skúsení rozhodcovia Marián Klimčo, Jozef Fejerčák a Ľubomír Svat. Turnaj otvoril krátkym privítaním Mgr. Michal Kall, zodpovedný za realizáciu tréningového procesu pri ÚTTZM a poverený riadením Komunitného centra ZOM Prešov.

Podujatie sa nieslo v atmosfére priateľstva a zdravej, súťažnej rivality medzi hráčmi. Po zaujímavých dueloch sa do boja o 3. miesto prebojovali Vanessa Matejová a Jakub Adam. Tretie miesto s prehľadom získala Vanesska. Finálový zápas sa uskutočnil medzi Michaelou Olejníkovou a Stanislavom Marušákom. Na prekvapenie všetkých sa celkovým víťazom napokon stal práve Stanko Marušák, hráč spadajúci do kategórie BC3, hrajúci s rampou a za pomoci asistenta. Pri pravidelnejšom a intenzívnejšom tréningu, má do budúcnosti sľubný potenciál zaradenia sa medzi najlepších vo svojej kategórii. Ale to sa týkalo aj niektorých ďalších zúčastnených, talentovaných detí. Všetci hráči boli odmenení účastníckym listom a víťazi diplomom, medailou a vecnými cenami.

Občianske združenie ZOM Prešov a jeho športový klub chce a bude pokračovať v tréningoch a organizovaní turnajov pre deti a mládež aj v budúcnosti. Chceme sa zároveň poďakovať vedeniu ZŠ Prostejovská za ústretovosť a vytvorenie podmienok na trénovanie v priestoroch školy, ako aj SZPŠ a Mestu Prešov, za pomoc a podporu činnosti útvaru talentovanej telesne znevýhodnenej mládeže (ÚTTZM), ktorý pri našom športovom klube úspešne funguje.


Boris Klohna
predseda ZOM Prešov
ZOM Prešov – občianske združenie ľudí so zdravotným postihnutím

Karpatská 18, 080 01 Prešov,
Tel./fax: ++42151770199,
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.,
WEB: www.zompresov.sk

(Zdroj: http://www.zompresov.sk/sk-boccia-zom-presov/gastankove-zapolenie-v-bocci-2015)
zverejnila: -rk-

Návštevnosť

Spolu:247066
Včera:19
Dnes:14