Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Telocvičňa ZŠ na Mukačevskej ulici v Prešove bude dejiskom ďalšieho zo série ligových turnajov najvyššej slovenskej, rankingovej súťaže v paralympijskom športe boccia. Zorganizuje ho športový klub ZOM Prešov v spolupráci a podporou Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov.

V sobotu 28.05.2016 od 10:00 hod. nastúpia proti sebe klasifikovaní športovci v kategórii BC3 (hráč má pri hre asistenta a pomôcky, rampu, prilbu, tykadlo...). Favoritom bude Adam Burianek z ŠK Altius Bratislava, dlhoročný slovenský reprezentant, národná, rankingová jednotka, víťaz posledného ligového turnaja v Žiline - Turií a účastník nedávnych, marcových Majstrovstiev sveta v Pekingu. Športovo znepríjemniť cestu za víťazstvom, mu bude chcieť domáci Boris Klohna alebo niektorý z ďalších zúčastnených hráčov.

A v nedeľu 29.05.2016 od 9:30 bude pokračovať vrcholná prezentácia boccie v podaní víťazov aprílového Svetového pohára v kanadskom Montreale, Michaely Balcovej, Martina Strehárskeho a Samuela Andrejčíka, ktorí spoločne získali zlato v pároch BC4 a víťaza práve skončeného Svetového pohára v Dubaji Samuela Andrejčíka v jednotlivcov. Do poradia bude chcieť určite prehovoriť aj ďalší náš dlhoročný reprezentant a pravidelný, svetový zberač medailí Róbert Ďurkovič. Uvidíme, či sa vôbec niekomu podarí narušiť hegemóniu a nedotknuteľnosť tejto „silnej štvorky“.

V paralympijskom roku 2016 bude Prešov hostiť športovcov, tvoriacich významnú časť slovenskej výpravy do Ria. Pozývame verejnosť aby spoznali reprezentantov, ktorým budú môcť fandiť pri septembrových prenosoch z paralympiády, ako aj záujemcov o tento šport, aby videli ako to hrajú tí najlepší. (BK)

Boris Klohna
predseda o.z.
ZOM Prešov
Karpatská 18, 080 01 Prešov, SLOVAKIA
tel.fax: ++421 51 770 14 99, ++421 908 487 603
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., www.zompresov.sk

zverejnila.-rk-

Návštevnosť

Spolu:247066
Včera:19
Dnes:14