Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Siedmi Slováci z horskej služby v Tatrách ukázali, že sú skutoční chlapi. Pre malého chlapca na vozíku urobili niečo, čo by ste nečakali. Mohol vďaka nim vidieť krásnu jaskyňu.

Keď sa stane niečo zlé, vedia o tom všetci. Našu pozornosť si preto o to viac zaslúžia dobré skutky, ako je tento.
Začiatkom tohto leta sa na Slovensku udiala skvelá vec. Sedmi členovia Tatranskej horskej služby urobili pre jedného malého chlapca úžasný skutok plný nezištnej pomoci, a to len preto, aby mu urobili radosť. Ide o malého Dávida, ktorý bol smutný z toho, že jeho postihnutie mu bráni v tom, aby mohol zažívať také veci, ako jeho rovesníci. Trápiť ho to začalo najmä vtedy, keď sa na konci školského roku jeho spolužiaci chystali na výlet do Tatier. S vedomím toho, že on nemá možnosť sa takejto akcie zúčastniť, pretože mu v tom bráni vozík, bol pomaly zmierený s tým, že Beliansku jaskyňu ani Studenovodské vodopády neuvidí. Všetko sa však zmenilo. A k dobrému!

Čo by mama neurobila pre svoje dieťa?
Dávidova mama chcela svojmu synovi dopriať zážitok, po ktorom tak veľmi túžil a rozhodla sa zobrať situáciu do vlastných rúk, píše na svojom blogu Ľudmila Kolesárová. Na internete si našla telefónne číslo na dobrovoľný zbor horskej služby v Tatrách a predstavila im svoju prosbu. Keď sa ich opýtala, či by neumožnili jej synovi nejakým spôsobom nahliadnuť do jaskyne, stretla sa s pochopením a pozitívnym prístupom a sľúbili, že Dávid jaskyňu uvidí.

Dobrí ľudia v Tatrách
Dokopy sa našlo 7 dobrovoľníkov z Tatranskej horskej služby, ktorí si zariadili svoje povinnosti tak, aby tam mohli v tom čase byť a aby mohli malému chlapcovi pomôcť. Bez nároku na odmenu, bez toho, aby ich niekto nútil. Jednoducho chceli pomôcť. A práve tam ukázali, že sú skutoční chlapi!
Chlapca pripútaného na invalidný vozík zobrali dobrovoľníci aj s vozíkom do rúk a prešli s ním exkurziu Belianskej jaskyne. Nezľakli sa ani 860 schodov, ktoré boli pre chlapca jasnou prekážkou. No ochotní muži ho bez problémov aj s vozíkom zdvihli a preniesli. Vďaka nim sa mohol so spolužiakmi zúčastniť vysnívaného výletu, zažil veci, ktoré by bez ich pomoci nikdy nezažil a mohol vidieť Tatry. Keby ste videli, aký bol šťastný! Ešte, že tu máme ľudí, ktorí vedia druhým pomôcť iba preto, aby im uľahčili ich ťažkú situáciu a vyčarili im úsmev na tvári. A to celkom zadarmo.

uzasny skutok 08 2016 001uzasny skutok 08 2016 002

Zdroj: http://www.dobrenoviny.sk/c/77843/tatranski-zachranari-niesli-chlapca-na-voziku-cez-860-schodov-aby-videl-jaskynu
Autor: Iveta Bátrnová
Foto: Michal Legutky
zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:240197
Včera:79
Dnes:47