Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Svetová olympiáda v Brazílii je v plnom prúde, no možno málokto z čitateľov vie, že aj malí onko pacienti majú svoju medzinárodnú olympiádu, ktorá sa uskutočňuje každý druhý rok vo Varšave. Jej hlavným organizátorom je Fundacja splielnonych marzen.

Už 18.8.2016 zazneli fanfáry na otváracom ceremoniáli tejto detskej onko olympiády vo Varšave, na ktorej bude Slovensko reprezentovať 8 detí, ktoré síce prekonali ťažké obdobie, keď bojovali s onkologickým ochorením, no to im nie je prekážkou, aby sa nevenovali rôznym športovým disciplínam.

Tento rok je výnimočný tým, že všetkých 8 detí vo veku od 8 do 15 rokov je z východného Slovenska, dokonca traja malí športovci (medzi nimi aj 14 ročný Lukáš Brilla z Prešova, ktorý získal v roku 2014 zlato v stolnom tenise a bronz v štvorhre nás už reprezentovali pred dvomi rokmi a domov priniesli zlatú a bronzové medaily. Ďalšia Prešovčanka – 8 ročná Dušana Macková nás bude reprezentovať v plávaní.
Disciplíny na tejto jedinečnej olympiáde sú rôzne – atletika, plávanie, stolný tenis, bedminton futbal , lukostreľba a každé dieťa sa môže zúčastniť max. 2 disciplín.

detska oo 08 2016 banner

Tento rok sa deti zúčastnia olympiády vďaka OZ Deťom pre život a aktívnemu prešovskému občianskemu združeniu J.D. – Galéria J.L – vďaka ktorým budú mladí športovci vkusne oblečení v slovenských dresoch a my veríme, že budú dôstojne reprezentovať našu krajinu. Olympiáda trvá do 21.8. a my veríme, že naši športovci nám opäť prinesú olympijské medaily.

Autor: PhDr. Janette Langová
OZ J.D. – Galéria J.L
Foto: PhDr. Janette Langová
zverejnila: -rk-

 

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:247089
Včera:21
Dnes:16