Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP

Telocvičňa ZŠ Mukačevská v Prešove bude dejiskom jednoho z najvýznamnejších športových podujatí v prešovskom regióne, pre ľudí (športovcov) so zdravotným postihnutím.

Počas víkendu 20.-21.5.2017 sa uskutoční ďalší zo série slovenských ligových turnajov (3. kolo) najvyššej, dlhodobej súťaže v paralympijskom športe „boccia“, vo všetkých štyroch kategóriách jednotlivcov. Z poverenia Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov (ŠTK) ho usporiada domáci, športový klub ZOM Prešov.

Boccia je interiérový šport podobný pétanque-u. Hrá sa na vyznačených kurtoch 12,5 x 6 metrov, so sadou šiestich koženkových lôpt modrej alebo červenej farby. Cieľom je priblížiť čo najviac lôpt svojej farby k jack-ovi (biela, stredová lopta), ako je najbližšia súperova lopta.

V Prešove sa priamo v akcii predstavia úradujúci paralympijskí víťazi z Ria 2016, medailisti a tým pádom aj najlepší, svetoví hráči. Celkovo u nás privítame okolo 40 športovcov, cca. 30 rozhodcov, časomeračov a členov obslužného personálu, ako aj ďalších vyše 60 asistentov, doprovodov, dobrovoľníkov, a veríme že aj fanúšikov a divákov.

Hrať sa bude na parketovom povrchu, piatich, rozmerovo korektných kurtoch s časomierou, podľa pravidiel medzinárodnej federácie BISFed. Výsledky z tohto turnaja sa budú bodovo započítavať do slovenského rebríčka, ktorý následne rozhoduje o účasti na Majstrovstvách Slovenska, Masters, či tvorbe reprezentácie.

V sobotu budú na programe zápolenia v kategóriách BC1 a BC2. Favoritmi na víťazstvo by mali byť reprezentanti, Tomáš Král (BC1) z Považskej Bystrice a Bratislavčan Róbert Mezík (BC2). Veríme a dúfame, že v BC2-ke „vodu zamúti“ aj domáci hráč Rastislav Kurilák, novopečený člen reprezentačného tímu. Tešíme sa aj na prvé domáce vystúpenia nedávno klasifikovaných hráčov ZOM Prešov Andrei Vaškovej, Annymárie Feketeovej v BC1, Michala Breznaya, Kristíny Kudláčovej a Adama Feketeho v BC2.

V nedeľu sa odohrajú boje v kategóriách BC3 a BC4. Tu by sa za domácich mala predstaviť úplne nová BC3-ka Zuzana Mochňacká a aj dvaja, o „trochu“ skúsenejší hráči, Boris Klohna a Marián Košťál. O najvyššie priečky by mali zabojovať práve doterajší, spoloční lídri slovenského rebríčka, Prešovčan Boris Klohna s Adamom Buriankom z Bratislavy. Ale pokojne môže v turnaji dominovať zlepšujúci sa Spišiak Michal Tižo, či stabilne hrajúca Ľuba Škvarnová zo Žiliny, alebo aj niekto úplne iný.
V BC4-ke za domácich nastúpia Marián Klimčo, Anna Mihová, Irena Mihová a Miroslav Prášil. Budú mať však ťažkú úlohu potrápiť, či dokonca prekonať „zlatých z Ria“ Bratislavčanov Michaelu Balcovú a Róberta Ďurkoviča, či viacnásobného medailistu, druhého hráča sveta, Sninčana Samuela Andrejčíka.

Pozývame divákov, fanúšikov, novinárov, ako aj všetkých záujemcov o tento zaujímavý a krásny šport, vhodný pre každého, ale hlavne pre ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím.

Boris Klohna
predseda o.z.
ZOM Prešov
Karpatská 18, 080 01 Prešov, SLOVAKIA
tel.fax: ++421 51 770 14 99, ++421 908 487 603
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.,www.zompresov.sk

boccia 05 2017 pl

Zdroj: https://www.facebook.com/socialnypresov.sk/
Zverejnila: -rk-

Súvisiace články

Neboli nájdené žiadne súvisiace články


Návštevnosť

Spolu:247881
Včera:13
Dnes:5