Internetová poradňa SP Internetová poradňa SP
šach

7. marca 2013 sa v prešovskej bezbariérovej Galérii Abilympiáda uskutočnil rekreačný šachový turnaj pod názvom Šarišská šachová šou. Dve desiatky účastníkov boli svedkom tvrdého zápasu mozgov. Organizátorom podujatia je občianske združenie ZOM Prešov v spolupráci so Šachovým klubom Ružomberok – telesne postihnutých a vozičkárov.

O 10-tej hodine sa začala tvoriť štartovacia listina a o pol jedenástej už boli vyžrebované prvé dvojice. Hralo sa švajčiarskym systémom 2x30 minút. Tento systém je pre toto podujatie výhodný z viacerých dôvodom. Tým hlavným dôvodom je skutočnosť, že sa tu stretávajú úplný šachoví začiatočníci s majstrami sveta. Švajčiarsky systém umožňuje aj slabým hráčom hrať všetky kolá, nevypadávajú z hry a dokonca i prehra s výrazne silnejším hráčom im môže priniesť body. Rozhodcom turnaja bol Emil Konkoľ zo Šachového klubu Ružomberok.

Víťazom celého turnaja sa zaslúžene stala žena, dievča, Nikola Konkoľová zo ŠK Ružomberok – TpaV. Nikola je o.i. majsterkou sveta medzi juniormi a 4. najlepšou hráčkou sveta v kategórii žien s telesným postihnutím. Patrí teda k absolútnej svetovej špičke. Druhé miesto obsadil Boris Klohna z tímu ZOM Prešov a tretím bol Emil Konkoľ (ŠK Ružomberok). Víťazi dostali diplomy aj vecné ceny. Imidžové dáždniky a tašky, ktoré neboli prázdne.

Hráči z ŠK Ružomberok priniesli aj vecné ceny pre hráčov v rôznych kategóriách. Odmenili prvých troch hráčov v kategórii s telesným postihnutím – 1. Boris Klohna, 2. Marián Klimčo a 3. Stanislav Horváth. Cenu pre najstaršieho hráča získal Václav Klohna. Cenu za najmladšieho hráča získala Nikola Konkoľová. Boris Klohna bol tiež ocenený ako krstný otec celého podujatia.

Tento už 4. ročník Šarišskej šachovej šou sa mohol uskutočniť iba vďaka podpore partnerov a sponzorov podujatia. Hlavným partnerom turnaja je tradične Šachový klub Ružomberok. Tohtoročnými sponzormi sú firmy Wall Street Pizza Prešov – www.wspizza.sk, ktorá poskytla občerstvenie a Marlow – www.marlow.sk, ktorá vytvorila grafiku plagátu pre podujatie. Ďakujeme...  

Na budúci rok tu bude opäť šanca i pre Vás zúčastniť sa tohto jedinečného turnaja, kde sa môže stretnúť za jednou šachovnicou začiatočník neistý si pravidlami hry s majstrom sveta. Dovtedy sa v prešovskej bezbariérovej Galérii Abilympiáda uskutočnia aj mnohé iné podujatia. Sledujte nás na webe – www.zompresov.sk

Návštevnosť

Spolu:241881
Včera:52
Dnes:1